Marka Blogları İçin İçerik Pazarlama Fikirleri

1. Kariyerinize Nasıl Başladınız? Ve bugün bulunduğunuz yere nasıl geldiniz?

Bu soruyu cevaplamak, takipçilerinizin yolculuğunuza yetişmesi için harika bir yoldur. Her şeyi onlarla paylaşın. Birinin hayatına dokunabilir ve hedeflerine ulaşma yönünde onları sürükleyebilirsiniz.

2. Niş ile ilgisi olan videoları listeleyin.

Örneğin, bir blog yazarı olsaydınız, nasıl daha şaşırtıcı bir blogcu olabileceğinize dair 20 işlem yapılabilir videodan oluşan bir liste oluşturabilirsiniz. Okuyucularınızı yaptıklarında daha iyi hale getirecek faydalı ve yararlı videoları düşünün.

3. Bir Konuya Odaklanan Yazıların ve Bağlantıların İyi Bir Listesini Derleyin.

Sosyal medya yönetiminin nasıl yapılacağı hakkında bir yazı yazmak istediğinizi varsayalım. Yapabileceğiniz en işlem yapılabilir bağlantıları bulur ve bunları liste biçimli bir blog gönderisinde etiketlersiniz .

4. Hangi Pazarlama İpuçları İşinize Yaramadı?

Neyin işe yaradığını bilmek her zaman iyidir. Ama işe yaramayan birçok şey var, o zaman neden onları paylaşmıyorsunuz, böylece kimse aynı hataları yapmıyor?

5. SSS Listesi Yazınız.

Tonlarca soru sordunuz mu? Eğer öyleyse, onları yazın ve cevaplayın. Size herhangi bir soru sorulmadıysa, insanların ürününüz veya hizmetiniz hakkında muhtemelen sordukları şeyleri düşünün. İnsanların daha fazla netliğe ihtiyaç duyabileceği bir konu ne olabilir?

6. İlgisiz bir konu alın ve alanınıza bir şekilde bağlayın.

Kariyerinizle ilgisi olmayan bir şey alın ve kariyerinizle ilgisi olan bir şeye dönüştürün. Bir keresinde, karakterlerimle karmaşık bir ilişki içinde kaldığım hakkında yazdığım bir konuk yazısı yazdım (kurgu yazmanın yanı sıra blog yazarım). Temelde karakter yazmayı karmaşık ilişkiler / arkadaşlıklarla karşılaştırdım. Yazmak süper eğlenceliydi. Bunu kendi yazınıza nasıl uygulayabileceğinizi düşünün.

7. Kendi Blogunda Konuk Mesaj için bir Etkileyici Pitch.

Misafir gönderme, daha fazla takipçi almak için harika bir yoldur ve aynı zamanda yetki oluşturmanın bir yoludur. Etkileyenlere adım attığınızda, en iyi ayağınızı öne koyduğunuzdan emin olun.

8. Blogunuzu / İşletmenizi Rakiplerinizden Ayrı Kılan Nedir?

Bazen rakiplerinizin web siteleri sizinkinden çok daha şaşırtıcı göründüğünde korkutucu olabilir. Belki sosyal medyada sizden daha iyidirler ya da sizden daha büyük bir takımları vardır, bu da daha fazla yaratmayı veya daha fazlasını yapmayı kolaylaştırır.

İzlenecek Adımlar:

 • Rakiplerinizin bloglarına bir göz atın.
 • Güçlü ve zayıf yönlerini yazın.
 • Blogunuza bir göz atın.
 • Güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir? (Bu sorulara önyargısız olarak cevap veremeyeceğinizi düşünüyorsanız, nişinizdeki bir arkadaşınıza, hatta bir blog okuyucusuna sorun.)
 • Rakiplerinizin zayıf yönlerini de karşılarken güçlü yönlerinizde nasıl daha iyi olabilirsiniz?

9. Birisi Ürününüzü Kullanmanın En Yaratıcı Yolu Nedir?

Burada CoSchedule’de çalışarak, aslında çevrimiçi olarak başlık analizcimizi kitapları için başlık ve bölüm adları yazmak için kullandıklarını söyleyen bazı insanlarla tanıştım . Bu aracı kullanmanın oldukça yaratıcı bir yolu olduğunu söyleyebilirim, bu yüzden başkalarına yardımcı olabilecek bir blog fikri.

Bir ürününüz var mı? Öyleyse, insanların onu kullanmasının yaratıcı yolu nedir?

10. Birkaç Okuyucu ve / veya Müşteri Profili.

Onlarla röportaj yapın. Blogunuz veya işletmeniz hakkında yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz.

11. Trafik ve Satışları Artırmak için Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyorsunuz?

Trafik ve satışları artırmak için sosyal medyayı nasıl kullandığınızı paylaşın. Bu, birçok insanın kendi bloglarını ve işletmelerini büyütmenin bir yolu olarak ilgilendiği bir konudur, bu nedenle harika ipuçlarınız varsa hepsini paylaşın.

12. Bir Ultimate Guide oluşturun.

Sektörünüzdeki bir şey için mükemmel bir rehber yazın. İnsanlara ticaretin püf noktalarını öğretin. Süper müteşekkir olacaklar.

13. Yaptığınız İşin En İyi Yanı Nedir?

Okuyucularınıza her şeyi anlatın. Yaptıklarını neden seviyorsun?

14. Ekibinizle Soru-Cevap Görüşmesi yapın.

Soruların bir listesini yazın ve ekibinizdeki kişilere gönderin. Bu, okuyucularınızın ve müşterilerinizin ürünün arkasında kim olduğunu bildiklerini hissetmelerine yardımcı olacaktır .

15. Son zamanlarda Yeni İşe Alınanlar? Onları Kiralama Kararına Nasıl Geldiniz?

İşletme sahiplerinin veya girişimcilerin ekiplerini işe alırken aramaları gereken özellikleri ve nitelikleri paylaşın.

16. Bir Manifesto yazın.

Jeff Goins şöyle dedi:

Bir manifesto, mesajınızı kısa ve her şeyi kapsayan bir biçime yoğunlaştırmanın harika bir yoludur. Okuyarak (iyi yazdıysanız), yıllardır iletişim kurmaya çalışmış olabileceğiniz temel mesajınızı daha iyi anlarlar.

17. A (Belirli Yaş) Postayla A (Sayı) yapın.

Hiç “30’a kadar 30” yazılarını duydun mu? Bunlar gerçekten havalı ve kişiliğinizi ve benzersizliğini göstererek okuyucuların hayatınızı ve işinizi biraz görmelerine yardımcı oluyor. Bu blog fikrini siz veya işletmeniz belirli bir yaşa ulaşmadan önce bir liste olarak düşünün.

18. Gif Dolu Bir Yazı Birleştirin…

Herkes gifleri sever. Bir yazı bir araya getirin ve görüntüler için gif kullanın. Gif’lerin yazılara resim ve grafiklerin yapamayacağı şekilde mizah ve enerji eklemenin bir yolu var. Veya Boomerang ile kendinizinkini yapın .

19. Nasıl Yapacağınızı Öğrenmek İster misiniz?

Resimleri ve öğrenmek istediklerinizi paylaşın, sonra dışarı çıkın ve o şeyi deneyin. Deneyiminizin bir güncellemesini takipçilerinizle paylaşın.

20. Bazı Türlerden Bir Parodi Postası Yazın.

Bir mizah mizah getirmek iyi olabilir. İnsanları güldürmek her zaman eğlencelidir. Bir keresinde Taylor Swift’in şarkısı “Shake It!” ve içine yazmayı bağladım. Çok eğlenceliydi!

21. Blogunuzda Bir Yarışma Ayarlayın.

Blogunuzda hediye veya yarışma yaptıktan sonra sonuçları paylaşın. Ortaya çıktı mı yoksa bir toz muydu?

Kendi Yarışmanızı Kurun:

 • Amacın ne? (Aklınızda net bir hedef var. Daha fazla e-posta abonesi mi istiyorsunuz, yoksa müşteri mi satın alıyorsunuz? Daha fazla sosyal medya takipçisi mi?)
 • Ne tür içeriğe sahip olmak istiyorsunuz? (Bir beceri veya meydan okuma yarışması olup olmayacağını düşünün .)

22. Forumlardaki Soruları Blog Fikirleri Olarak Kullanın.

Hiç Quora gibi web sitelerinde zaman geçirdiniz mi ? Yeni blog fikirleri için kullanabileceğiniz sorular soran birçok insan var.

Cevabınızı blog yazısı biçiminde yazdıktan sonra, Quora’daki soruya geri dönün ve soruyu cevaplayan bir yorum bırakın. Yararlı ve blogunuza biraz trafik getirebilir.

23. Nişinizdeki En İyi Şakaları Bulun ve Blog Yazılarında Paylaşın.

Daha önce söylediğim gibi, insanlar mizahı sever . Gülmeyi ve gülümsemeyi seviyoruz. Google’da bakmak için harika bir yer. Şakalarla dolu birçok güzel yer var.

Bunu özel bir gönderi olarak yapın ve bir Cuma günü veya bir gün izinli olarak paylaşın.

24. Bir Kariyerde Bir Kişi Sizin Deneyiminiz Gibi Ne Maceralar Yapar?

_____ (unvanınız) olurken devam etmeniz ya da bir parçası olmanız gereken eğlenceli maceralar var mı? Eğer öyleyse, maceralarınızı paylaşın.

25. İyi Film Gördünüz mü? Birini seçin ve niş bir konu ile yapmak bir şey içine kravat.

Bir filmdeki belirli bir karakterin veya durumun nişinizle nasıl bir ilgisi olduğuna dair bir yazı yazın. Bunlar yazmak çok eğlenceli olabilir. Bazı fikirlerle oynayın.

26. En Önemli 5 Dikkatiniz Nelerdir ve Onlarla Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

Dikkat dağıtıcı şeyler eğlenceli değil, ama ne yazık ki hayatımızda çok şey var. Özellikle internet ile. Köşede her zaman dikkat dağıtan bir şey var.

Dikkat dağıtan şeyleri koymada bir yolunuz var mı? Öyleyse ipuçlarınızı paylaşın.

27. Size ilham veren ve bir ürün yapmak için işbirliği yapıp yapmadığını düşünen 3 Yaratıcı Kişi Seçin – Ne olurdu?

Eğer bu üç kişi tüm yetenekleriyle harika bir şey yaratsaydı, ne olurdu? Bunu oluşturun ve ardından işleminizi ve ilhamınızı paylaşın.

28. Sizi En Çok Neden Korkutuyor Ve Neden?

Bir şeyin sizi neden korkuttuğu veya korkutmadığını araştırmak ilginçtir. Dışarıda muhtemelen aynı korkuları olan insanlar olduğu için korkunuzu aştığınız yolları paylaşın.

29. Hatırladığınız İlk Bellek Nedir?

İlk hafızanızı hatırlıyor musunuz? Bir süre düşünün ve sonra yazın.

30. Bilgisayar Korsanları Listesi

Bilginiz olan belirli bir görevi veya işi yapmak için kesmek yazın.

Bunları Düşünün:

 • Görevinizi veya projenizi bitirmek için hangi adımlar gerekiyor?
 • Bunları yazın.
 • Senin dışarı Flesh daha detaylı bir blog anahat. Bu görevi veya projeyi gerçekleştirmek için eyleme geçirilebilir ipuçları nelerdir?

31. Kendinizi (ya da Blogunuzu ya da İşletmenizi) Tanımlamak için 5 Kelime Kullanın.

Kendinizi sadece beş kelimeyle nasıl tanımlarsınız? Bu kelimeleri fikriniz için bir taslak olarak kullanın.

32. Bir Blog Hop Ev Sahipliği Yapın.

Bir konu veya tema seçin. Bunu düşünmenin iyi bir yolu parti gibidir. Partilerde genellikle bir tema vardır.

Birkaç kural ve etkinlik programı yazın. Belirli bir süre için bir blog sekmesi ayarlayın. Her gün için günlük bir bilgi istemi sağlayın. Diğer blogcuları bu konuda yazı yazma eğlencesine çekecek. Blog yazarlarını, aynı zamanda blog şeridinin bir parçası olan diğer blog yazarlarının yayınlarını ziyaret etmeye teşvik edin.

Blog şerbetçiotu bir topluluk duygusu oluşturmak ve daha fazla yorum almak için harika bir yoldur. Onunla eğlenin!

33. Mevcut Hedeflerinize Nasıl Ulaşmayı Planlıyorsunuz?

Aylık hedeflerinizin ne olduğunu düşünün . Kişisel veya işle ilgili olabilirler.

 • Aylık hedefleriniz neler? (İzleyicileriniz için onları parçalayabilir misiniz?)
 • Hedeflerinizi yazdığınızda, hedeflerinize ulaşmanız daha olasıdır .

Hedeflerinizi paylaşmak, netlik ve hesap verebilirlik duygusu kazanmanıza yardımcı olacaktır.

34. Bunu Ne Yapmayacaksınız _____ (Ay veya Yıl)?

Önümüzdeki aylarda yapmayacağınız şeyleri paylaşın. Örneğin, başarılı olmanızı engelleyen kötü alışkanlıklarınız ya da herhangi bir şeyiniz var mı? Muhtemelen yaptığınızdan, kitleniz muhtemelen benzer sorunlarla veya yaptığınız sorunlarla ilgilenir.

Bu ay yapmayacağınız şeylerin bir listesini paylaşın . Ve sonra ay bittikten sonra, bu kötü alışkanlığı fethetmek için ipuçlarıyla birlikte nasıl bir güncelleme e-postası yapabilirsiniz .

35. Başarıya Giden Yol Nedir?

Hiç nişinizdeki insanları başarıya giderken güçlü durmaya ve beklemeye teşvik edecek ilham verici bir yazı yazmayı düşündünüz mü?

 • Başlarken uğraştığınız şeyler nelerdir?
 • Bunları listeleyin ve ardından okuyucularınıza bir cevap verin.
 • Kendinizi başarıya ulaşmak için gerekenlerin bir akıl hocası olarak düşünün. Alanınızda ilk çalışmaya başladığınızda kendinize yazıyormuşsunuz gibi yazın.

36. Önümüzdeki 5 Yıl İçin Hedefleriniz Nelerdir? 10 yıl?

Hedeflerinizin ne olduğunu hatırlamak her zaman iyidir. Onları yola koyduğunuzda, nereye gittiğinizi görmek daha kolaydır. Vizyonunuzu biraz daha sıralamanıza yardımcı olur.

İşte Beyin Fırtınası Yapmanıza Yardımcı Olacak Bazı Sorular:

 • Önümüzdeki yıl ne yapmak istersiniz? Kişisel ve işle ilgili mi?
 • Neler bitirilmeli ve ulaşılmalı?
 • Belli bir miktar gelir yapılması gerekiyor mu?
 • Denemek istediğiniz yeni girişimler nelerdir?

37. Hediyelerinizi Dünyayla Paylaşın.

Bir şey yapın ve onu vermek  ücretsiz. Bu güven inşa edecek . Herkes güvenmek istiyor.

38. Yeni Bir Mesaj Deneyin…

Hiç gökyüzüne dalmadınız mı? Yoksa kendi grafiklerinizi mi tasarladınız? Denediğiniz yeni bir şeyi paylaştığınız bir yazı yazın. İnsanlar sizinle birlikte “yeni” faktörü deneyimlemeyi çok sevecekler. İşlem yapılabilir hale getirmek için adım adım sürecinizi paylaşın, hatta yol boyunca yaptığınız hataların bazılarını mizah atın.

39. Yıl için Okuma Listeniz Var mı?

Yıl sonuna kadar okumak istediğiniz kitapların bir listesi var mı? Öyleyse, yazın .

40. Hayır Kurumuna Verir misiniz?

Bu blog fikri, insanların ne tür bir kişi olduğunuzu iyi hissetmelerini sağlayacaktır. Hayır kurumunun bağlantılarını da paylaşın.

41. Hayalinizdeki İş Nedir?

Hayalindeki işin üzerinde mi çalışıyorsun? Ya da henüz değil? Olsanız da olmasanız da, hayalinizdeki işin ne olduğunu yazın ve paylaşın.

42. Size Ne İlham Veriyor?

Bu, bazı harika yaratıcı yazı fikirleri için açılan kolay bir sorudur. Ve bunlar neden sana ilham veriyor?

43. Bir şeylerden vazgeçin ve Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak Yararlı Bir Şey Yapmaya O Zaman Odaklanın.

Bu, özellikle geceleri TV veya günün belirli saatlerinde sosyal medya izlemek gibi yapmaktan hoşlandığınız bir şeyden vazgeçmek söz konusu olduğunda zor olabilir. Ardından okuyucularla nasıl başa çıktığınızı paylaşın .

Bu çok faydalı olabilir. Vazgeçmek için bir şey seçin ve onu nasıl ele aldığınıza dair okuyucularınızla paylaşın. Ne işe yaradı ve ne işe yaramadı?

44. Kova Listeniz Nedir?

Kovayı vurmadan önce ne tür şeyler yapmak istersin? Büyük düşün. Hayat yapmak için heyecan verici şeylerle dolu.

45. Yaşam İçin Sloganınız Nedir?

Hangi bilgelik sözleriyle yaşıyorsunuz? Bunları bölümler için ilham kaynağı olarak kullanın ve felsefenizi paylaşan bir gönderiyi canlandırın.

46. ​​Yaşam İçin Maskotunuz Kim?

Evet, maskotun mu?

Spor oyunlarında fan moralini artıran büyük tüylü hayvan gibi bir maskot. Hayata veya işinize bakış açınızı tanımlamak için bir maskot seçebilseydiniz, kimi seçerdiniz? Ve neden?

47. Çalışma Haftanızı Nasıl Planlıyorsunuz?

Çalışma haftalarını verimli bir şekilde nasıl planlayacağınızı izleyicilerinize yönlendirin . İnsanlar olarak, her zaman bir haftada daha fazlasını nasıl yapacağımızı bilmek istiyoruz . Hafta boyunca zamanınızı planlamanıza yardımcı olan herhangi bir şeyiniz varsa, bunu yazıya koyun.

48. Blogunuzun Doğum Gününü Kutlayın.

Blogunuz bebeğiniz olduğu için, yazınız boyunca blog hakkında sürekli konuşmak istemezsiniz. İnsanların hala öğrenebileceği, eyleme geçirilebilir bir gönderiye dönüştürmenin bir yolunu bulun.

49. Seyahat Sırasında Nasıl Çalışırsınız?

Birçok kişi artık uzaktan çalışıyor ve işleriyle seyahat ediyor. Seyahat ederken başkalarının nasıl çalıştığını ve hedeflerine nasıl ulaştığını görmek gerçekten yardımcı oluyor. İpuçlarınızı paylaşın.

50. Bir Şey Hakkında Rant Ver.

Şu an bir şey seni rahatsız ediyor mu? Bu konuda bir rant yazın .

51. Hangi Yaşam Olayları Sizi Kim Oldu?

Hayatınızda ortaya çıkan tüm olayları düşünebilseydiniz, hangileri sizi şu anda olduğunuzu şekillendirdi?

52. Seyahat etmeyi seviyor musunuz? Öyleyse, Deneyimlerinizi Paylaşın.

Çok gezer misin? Eğer öyleyse, bunu ilham için kullanın. En iyi yemek yiyebileceğiniz yerleri paylaşın. İrlanda’da gittiğiniz harika oda ve kahvaltıya ne dersiniz?

53. Şu anki hayal kırıklığınız nedir? Takipçilerinizle paylaşın.

Tartışmalı blog gönderileri gerçekten iyi . Yazmak zor olabilir ve herkes için değildir, ancak yol açtıysanız korkmayın. Dışarı çık ve yap. Çünkü  tartışmalar trafik çekiyor .

54. Gelenekleriniz Nelerdir?

Geleneklerinizi yazın. Bunlar aile veya iş gelenekleri olabilir.

55. Sizinle Uzun Bir Süredir Ne Tavsiye Etti? Ve size bu tavsiyeyi kim verdi?

Birisi size hayatınızın belli bir zamanında harika tavsiyeler verdi mi? O zamana kadar düşünün ve tavsiyeyi hatırlarken yazın.

56. Almak İstediğiniz Bir Sonraki Tatil Nedir?

Hayallere dalmak. Eğlenceyi paylaşın. Veya blogunuz veya işletmeniz bir ekipten oluşuyorsa, ekibin her zaman bir sonraki tatile gitmek istediği yeri paylaşabilirsiniz. Bu, bir kitlenin sizi daha iyi tanımasına yardımcı olan blog fikirlerinden bir diğeri.

57. Dünyanın herhangi bir yerine herhangi biriyle gidebilseydiniz, nereye gidersiniz ve neden? Ayrıca Neden O Kişiyi Seçtiniz?

Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü bununla kullanın. Bunu işinize veya kişisel yaşamınıza bağlayabilirsiniz.

58. Akşam Yemeği’ne 3 Kişi Davet Edebilirseniz, Kimi Davet Edersiniz? Ve neden? Ne Hakkında Konuşursunuz?

Bu, “Bir adada üç kişiyle birlikte olsaydınız, kimi seçerdiniz?” soru.

59. Tarihte Bir Olaya Tanık Olsaydınız Hangisini Seçerdiniz? Ve neden?

Tarihte hangi olayı her düşündüğünüzde sizi şaşırtan olay nedir? Bunu seçin. Şimdi bunun hakkında yazmaya başlayın. O olayı neden bu kadar güçlü hissediyorsun? Bir insan olarak senin hakkında ne diyor?

60. Yaşamınıza Bir Bakış.

Fotoğraflarınızı bir hafta boyunca günlük olarak, hayatınıza, blogunuza veya işletmenize gizlice göz atın.

61. Neler Geliştirmek İstiyorsunuz?

Biz sadece insanız.

Geliştirmeniz gerektiğini düşündüğünüz bazı şeyler nelerdir? Bunları gönderinize koyun.

62. Nişinizde Nasıl Sağlıklı Kalıyorsunuz?

Bu, farklı blogcular için birçok farklı yoldan gidebilir. Bir yazar ve editör için, benim gibi, muhtemelen gün boyunca hareket etmenin önemi hakkında bir yazı yazardım. Bir masada çok oturduğum için, gün boyunca hareket etmek gerçekten önemlidir. Sağlıklı kalmana ne yardım eder?

Bazı insanlar gün boyunca okuma molaları vermenin zihinlerini yenilemeye yardımcı olduğunu söyledi .

63. Cuma günü öleceğinizi söylediyseniz ve bugün Pazartesi olsaydı ne yapardınız?

İnsanların son günlerini biliyorlarsa, son günlerini nasıl geçireceklerini duymak her zaman ilginçtir.

İnsanlar ve neleri önemli tuttukları hakkında çok şey öğreniyorsunuz.

Eğer başarmak istediğiniz belirli hayallerle karşılaşırsanız (bu son haftanızsa) neden başarmayı düşünmüyorsunuz? Hayallerinin peşinden git ve gönder.

64. Kesinlikle onsuz yaşayamayacağınız tek kişi kim? Ve neden?

Bunu kitlenizle paylaştığınızda, onları hayatınıza bırakacaksınız. Blogunuzun arkasında bir insan olduğunuzu görmelerine izin verin.

65. Son zamanlarda herhangi bir yerde konuştunuz mu? (Konferans, Konuşma veya Ders).

Varsa, konuşmanızdan bir blog yazısı yazın ve paylaşın. İçeriği yeniden kullanmanın harika bir yolu .

Konuşmanızın sabit sürücünüzdeki dosyalarınızda kaybolmasına izin vermek yerine, onu kullanın ve daha derine getirerek süsleyin. Daha fazla içerik paylaşın. Her şeyi yazabilir ve konuşmanız bittikten hemen sonra yayınlanacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Kitlenize, web sitenizdeki notları ve diğer harika ipuçlarını almasını söyleyin. Bu aynı zamanda bir e-posta abone listesi oluşturmanın harika bir yoludur .

66. Blogunuz İçin Etkileyici Görüşme.

Daha fazla takipçi almak ister misiniz ? Blogunuzda etkileyicilerin olması ve diğer bloglar için konuk yazma işlemleri, takipçilerinizi gerçekten artırabilir. Seçtiğiniz bloglar aslında influencer statüsüne sahip olanlarsa yardımcı olur.

67. Okuyucularınızın Sorularını Blog Formatında Cevaplayın.

Son zamanlarda sana kimse soru sordu mu? Sorularını blog yazısı fikirlerine dönüştürün. Bunu yazın ve okuyucularınızın sorunlarını çözmelerine yardımcı olun. Okuyucularınız yakın zamanda herhangi bir soru sormadıysa , Quora’ya gidin  ve insanların nişinizde soracağı soru türlerini arayın. Bunları blog fikirleri olarak kullanın.

68. _________ (Kariyerinizi Yerleştirin) Hayatındaki Gün Nasıl?

Okuyucularınızı hayatınızın saat başı (başlık) boyunca yürüyün. Ayrıca, resim paylaşmayı da unutmayın. İnsanların başkalarının hayatlarına girmesi her zaman çok eğlencelidir.

69. Nişinizde Tavsiye Ettiğiniz En İyi Kitaplar Nelerdir?

Nişinizde size en çok yardımcı olan hangi kitapları okuduğunuzu düşünün.Not: Daha fazla okumak istediğiniz benzer kitapları arıyorsanız, Amazon’a gidin ve bu kitap adını yazın. Kitabı bulduğunuzda, kitabın Amazon sayfasının en altına gidebilirsiniz. Altta, bu kitap gibi başkalarının neye baktığını / satın aldığını göreceksiniz.

70. Birisi Kariyerinize Girmek İsterse Hangi Becerilere Sahip Olmalıdır?

Bu yazı fikri burada yaptığımız gibi: 11 İçerik Pazarlama Kariyerinde Başarılı Olma Becerileri.

71. Kariyerinizin On Emirleri Nelerdir?

Kariyerinizin zorunluluklarını düşünün.

 • Emirleriniz ne olmalı?
 • Takipçilerinizin blogunuzu veya işletmenizin emirlerini bilmekten kazanacakları şeyler var mı?

Bunu yapmak insanların sizin için neyin önemli olduğunu görmelerine yardımcı olur.

72. Kariyerinizdeki 5 Ölümcül Günah Nedir?

İnsanları kariyerinizde yapmamaları konusunda ne uyarırsınız? Bunları işinizi doğru yapmak için ölümcül olan beş şey olarak düşünün.

Onlar neler?

73. Bir Hakikat Vs Lie Post ile Gel.

Çok fazla gerçek verdiğiniz, birkaç yalanda gizlice girdiğiniz, sonra arkadaşlarınızın neyin doğru neyin yanlış olduğunu tahmin etmesini sağladığınız oyun gibi. Bu yayını bir şekilde aynı şekilde düşünün, ancak okuyucularınızı tahmin etmek yerine, hangilerinin gerçeklerin hangilerinin yalan olduğunu söyleyin.

74. İşletmenize, Blogunuza veya Serbest Çalışan Kariyerinize Nasıl Başladınız?

İnsanlar her zaman nişlerinde nasıl başlayacaklarını bilmek isterler. Bu, her şeyin nasıl yapılacağına dair cesur ayrıntılar anlamına gelir. Onlara kendi başlarına nasıl başlayacaklarını öğretin.

Neleri Kapsamayacağınız hakkında bir fikir edinmek için kendinize şu soruları sorun:

 • A’dan Z’ye attığım adımlar nelerdir?
 • Başlamama ne yardımcı oldu?
 • Sosyal medyada nasıl daha fazla takipçi edindim?
 • E-posta aboneliklerine ne dersiniz?

Kendi işinizi, blogunuzu veya kariyerinizi başlatmanın tüm temellerini ele alın. Yanıtlarınız eyleme geçirilebilir ve yararlıysa, insanlar daha fazlası için geri gelmeye devam edecektir .

75. Kariyerinizde Yaptıklarınızdan Herkes Ne Tür Dersler Öğrenebilir?

Kariyerinizde olmayan insanların öğrenebileceği hayat dersleri var mı? Şaşırmış olabilirsiniz.

76. ______ (İş Ünvanınız) Olmanın En Zor Parçası Nedir?

Doğru olma zamanı. İşinizle ilgili en zor kısım nedir?Diğer Blog Fikirleri’ni seçin.

Blog Favori Öğelerinizi Paylaşmak için Fikirler Gönderin

77. Favori Bloglarınız Neler?

En sevdiğiniz blogcuların ve web sitelerinin bağlantılarını toplayın ve bir liste yayınında paylaşın. İnsanlar yeni harika bloglar bulmayı sever. Ve tüm bu harika blogcuları bulmalarına yardımcı olan sizseniz, bunu hatırlayacaklar ve bu size daha fazla güvenmelerine neden olacaktır. Bu da onları daha fazlası için geri getirecek .

78. En sevdiğiniz kurgusal karakteriniz kimdir ve nasıl benzer olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Hiç kitap okudum ve “Adam, bu karakter temelde benim!” Diye düşündün mü? Bunu böyle bir yazı için ilham kaynağı olarak kullanın. Bunu blogunuza veya işletmenize dahil edebilir ve şirketinizi veya ürününüzü aşağıdaki karakterlerden biriyle karakterize edebilirsiniz: Neden Ürünüm Neden Tüm Ürünlerin _____.

79. En sevdiğin kitap henüz bir filme dönüştürülmemişse, karakterler için kimi seçersin?

Bu eğlenceli ve tamamen yaratıcı bir blog fikri.

80. Go-To Uygulamalarınız Nelerdir?

Biz böyle dijital bir dünyadayız. İnsanların telefonlarına veya tabletlerine baktığını görmeden hiçbir yere gidemezsiniz. Favori uygulamalarınızı listeleyin.

81. Favori Blog Eklentileriniz Neler?

Blogunuzda kullandığınız tüm harika eklentileri yazın. Bunları nasıl kullandığınıza ve başkalarının neden kullanması gerektiğine dair büyük bir liste yapın.

82. En Sevdiğiniz Bellek Nedir?

Bunu düşünmek her zaman eğlencelidir. Bunu yazın ve takipçilerinizle paylaşın.

83. Aldığınız En İyi Hediye Nedir?

Bunun muhtemelen herhangi bir açıklamaya ihtiyacı yoktur. Ne olduğunu biliyorsun.

84. Aylık Blog Yazıları.

Bu ay size en çok yardımcı olan favori blog yayınlarınızın bir listesini oluşturun. Bazılarınızı bu yayına ve başkalarının bloglarından gelen yayınlara koyabilirsiniz.

85. En İyi ________ (Boşluğu Doldurun. Örnek: Fotoğrafçılık) Öğreticiler.

Son zamanlarda müthiş bir video eğitimi izlediniz mi? Gördüğünüz en iyilerin listesini yayınlayın.

86. Geçen Yıl Yaptığınız En İyi Olaylar Nelerdir?

Geçen yıl içinde gerçekten keyif aldığınız konferanslar, konuşmacılar ve / veya dersler var mı? Etkinlikleri paylaşın ve onlara bağlandığınızdan emin olun. Bu yıl bu etkinliklere gitmek isteyenler için deneyimlerini daha da şaşırtıcı kılacak ipuçları ekleyin.

87. Mevcut Çalma Listenizde Neler Var ve Çalma Listeniz Sizin İçin Ne Diyor?

Okudukları ya da izledikleri şeylere ya da ne dinlediklerine bakarak zaman geçirdiğinizde bir kişi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Oynatma listeniz sizinle ilgili ne diyor?

88. Geçen Haftanın En İyi ______ (Konu) Mesajlarının Bir Toplamını Oluşturun.

Bir konu seçin ve kitlenizin yaptıklarında daha iyi hale gelmesine yardımcı olacak belirli şeylerin nasıl yapıldığını gösteren, harekete geçirilebilir yayınların bir listesini yapın.

89. Bir Gün Geçirmek İçin En Sevdiğiniz Yöntem Nedir?

Bir gün geçirmek için en sevdiğiniz yolun takipçilerine tarif edin.Diğer Blog Fikirleri’ni seçin.

Kitlenize İlham Verecek Fikirler

90. Görev Beyanınız Nedir?

Görev beyanlarının olması her zaman harikadır. Sitenizi hedeflerinize doğru ilerlemeye odaklamanın harika bir yoludur. Görev beyanınızı yazın ve ardından takipçilerinizle paylaşın.

91. Kimse bilmediğimi …

Cümleyi bitir.

92. Yaptığınız En Kötü Şey Nedir?

Evet. Bu kadar kötü olan neydi? Neden yaptın? Bunu nasıl aştığınızı paylaşın.

93. Anket, Anket veya Sorularla Dolu Bir Sınav Gönderin.

Bunu her yıl CoSchedule’de yapıyoruz, böylece ne tür şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi bileceğiz . Pazarlamacılar, yazarlar ve blog yazarları olarak siz ve hedefleriniz hakkında biraz daha fazla bilgi edinmemize yardımcı oluyor. Kendi nişiniz için de aynı şeyi yapın. Yanıtları aldıktan sonra, bunu bir blog gönderisine dönüştürün.

Bazı Örnek Sorular:

 • Ne hakkında bilgi edinmek istiyorsun?
 • Bu yılki hedefleriniz neler?
 • Hangi konular sizi daha çok ilgilendirir ______ veya ______?
 • İş ünvanın nedir? Peki sen ne ile meşgulsün?
 • Ne kadar zamandır _____ (ürün adı) kullanıyorsunuz?

94. Yaklaşan Olaylar Düzenliyor musunuz?

Herhangi bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı planlıyorsanız, kitlenize haber verdiğinizden emin olun.

95. Rol Modelinizi Profil Edin.

İnsanların rol modellerini öğrenmeyi seviyorum.

Rol Modelinizi Profillemek için Bazı Adımlar:

 1. Öncelikle, yapabiliyorsan onlarla röportaj yap.
 2. Yaşamak için yaptıklarını paylaş.
 3. Yaşama bakışları nedir?
 4. Neden rol modeliniz?

96. Sevgiye Nasıl Göstersin?

Hayat telaşlı olabilir. Nasıl yavaşlıyorsun ve kendine aşkı gösterirsin? Okuyucularınızın kendilerini daha fazla sevmelerine yardımcı olabilecek bazı ipuçları nelerdir?

97. Ne Hakkında Tutkulu musunuz?

Yaptıklarını neden seviyorsun? Burada CoSchedule’de bir sloganımız var: ” Sevdiğiniz şeyi yapın. Yaptıklarınızı sevin! ” Ve bu çok doğru. Yaptığınız işi sevdiğinizde yaşam ve iş çok daha kolaydır. Tutkulu olduğunuzu yazın.

98. Geçen Yıl Boyunca Öğrendiğiniz En Önemli Şeyler Neler?

Bu birkaç farklı yöne gidebilir. Ya bu yıl öğrendiğiniz farklı şeylerin büyük bir listesini yapabilir ya da listeden her fikir için bir blog yazısı yazabilirsiniz. Belki öğrendiklerinizi nasıl yapacağınızı veya bir kişinin öğrenebileceği hayat derslerini paylaşabilirsiniz.

99. Sizi Yaratıcı Tutan Ne?

Yaratıcı bir alanda çalışırken, kelimelerin aktığı zamanlar veya fikirlerin bir çeşme gibi dışarı fırladığı zamanlar vardır. Ancak yaratıcılıktan yoksun olduğunuz ve belirli projelerle hangi yöne gitmek istediğinizi gerçekten bilmediğiniz günler de var . Bu zor olabilir. Bu gerçekleştiğinde birçok insan yaratıcı çabalarından vazgeçer.

Bunun sana ve sanatına olmasına izin verme.

Maya Angelou bir keresinde şöyle yazmıştı: “İçinizde anlatılmamış bir hikaye taşımaktan daha büyük bir acı yok.” Bana sayısız yaratıcı tarafından yaratıcılığın çocuk sahibi olmak gibi bir şey olduğu söylendi. Çocuk doğumunda büyük komplikasyonlar olursa, annenin ve bebeğin her ikisinin de ölme şansı vardır. Aynı hikaye anlatılmamış bir hikaye taşıyan sanatçı için de söylenebilir. Anlatacak bir hikayeniz var ama söylemiyorsanız, kendinize zarar veriyorsunuz ve hikayeye zarar veriyorsunuz. Hikayenin ölmesini istemiyorsun, değil mi?

Yaratıcı olun ve çalışmanızı bitirin. Gemi.

Gerçek sanatçılar gemi. —Steve Jobs Tweet için Tıklayın

Yazar, blog yazarı, içerik pazarlamacı, sanatçı veya grafik tasarımcı olarak yaratıcılığınızı koruyan her şeyi paylaşın.

100. Bir Söz Alın ve İlham Alınan Bir Mesaj Yazın.

Yaratıcı düşünün. Kullanmak için birkaç kelime bile seçebilirsiniz. İlham almak için her Pazar yeni bir kelime istemi oluşturan Pazar Scribblings bloguna göz atın .

101. Nasıl Üretken Kalıyorsunuz?

Verimlilik hayatımızda her zaman geliştirmeye çalıştığımız bir başka alandır.

Düşünmek için bir şey:

 • Ne tür bir yaşam tarzı daha üretken olmanıza yardımcı oldu? (Örnek: Düzenli olarak egzersiz yapıyor musunuz? Sabah saat 5’te uyanıyor ve sabah işe gitmeden önce kendi projeleriniz üzerinde mi çalışıyorsunuz?)
 • Beni üretken olmaktan alıkoyan şeyler neler? (Bu verimsiz alışkanlıkları deneyimlemekten nasıl kaçınacağınızı gösterin.)

102. Hayatınızla İlgili Bir Şey Değiştirebilirseniz Ne Olur?

Hayatınızla ilgili değiştirmek istediğiniz şeyleri düşünmek güzel. Size bunun olurken daha iyi yaptığın işte olmak için neler yapabileceğini görmek yardımcı olur , aynı zamanda kitlenizin hala hayatta şeylere geliştirmek isteyen görüyoruz yardımcı olur.

103. İş Dışında Yapmaktan Ne Keyif Alırsınız?

Hayatınızın bir kısmını iş, iş ve / veya blogunuz dışında paylaşmak, insanların sizi daha iyi tanımasına yardımcı olur. Bazen insanların normal bir insan olduğunuzu görmelerine yardımcı olur.

104. Sektörünüzle İlgili Yaratıcı Ve İlham Verici Sözler.

İlham verici alıntıları seviyorum ve özellikle de bulunduğum nişle ilgiliyseler. Diğer insanlar aynı nedenden dolayı onları seviyorlar.

Temel olarak, alıntılar ilham ve cesaretlendirmeye yardımcı olan başka bir kişinin bilgi morselleridir. Niş ile ilgili alıntılarla kitlenizi teşvik edin. Aynı zamanda başkalarının da aynı şekilde hissettiğini bilmeye yardımcı olur.

“Yazacak bir şey yok. Tek yaptığınız bir daktiloda oturmak ve kanamak. ”—Engest Hemingway

Diğer Blog Fikirleri’ni seçin.

Genel Bloglama Fikirleri

105. Blogging’e İlk Başlarken Bilmeniz Gereken En Önemli Şeyler Nelerdir?

Başlamak istediğiniz en iyi şeylerin bir listesini yazarak başlayın. Sadece beyin tüm düşüncelerinizi bu listeye döküyor. Sonra blog yazı için omurga olarak kullanın.

106. Blogunuzun veya İşletmenizin Gelecek Yıl Nerede Olmasını İstiyorsunuz? 5 Ve 10 Yılda Nasıl?

Bir haftadan uzun bir süre içinde nerede olacağınızı denemek ve görselleştirmek zor olabilir. Yani 5-10 yıl görmek zor olabilir. Ama bu hayal etmek ve hayal kurmak için harika bir zaman olabilir. Yine de gerçekçi olmaya çalışın. Ayar AKILLI hedefleri gerçekten yardımcı olur. Tabağınızda ne kadar olduğunu fark ettiğinizde bunalmış hissetmek istemezsiniz.

107. Bir Yorum Yazın.

Yorum yazmak, şirketlere ürünlerini sevdiğinizi söylemenin harika bir yoludur, ancak daha da fazlası, harika ürünleri diğer insanlarla paylaşmanın harika bir yoludur.

CoSchedule kullanıyor musunuz? Öyleyse, bir inceleme yazabilir ve % 50 tasarruf edebilirsiniz .

108. Açık Mektup Yazma.

Birkaç yıl önce, birçok blog yazarının katıldığı açık bir mektup vardı. Muhtemelen duymuşsunuzdur.

Adı “16 Yaşındaki Kendime Mektup” idi. Bununla, küçük benliğinize geçtiğiniz şeylerde onlara yardım etmesini söyleyeceğiniz her şeyi düşünün.

İşte Huffington Post’tan kontrol edebileceğiniz bir örnek .

109. Uzmanlara Ulaşın ve Alıntıları Tek Bir Blog Yazı İçinde Birleştirin.

Alanınızdaki uzmanlardan aldığınız alıntıları kullanarak bir yazı yazın. İnsanlar, özellikle uzmanların söyledikleri yeni ve çevrimiçi başka bir yerde bulunamıyorsa, bu tür yayınları sever.

110. Sezonun En İyi Yazılarını Yazın (Yaz, Sonbahar, Kış veya Bahar) Blog Yayını.

Google Analytics’inize gidin ve son birkaç aydaki her popüler sezon için en popüler yayınlarınıza bakın ve bunları bir özet yayınında tekrar takipçilerinizle paylaşın.

111. Blog Okuyucularını Nasıl Edersiniz?

Blog okuyucuları oluşturmanın en başarılı yolu nedir? Adımlarınızı yazın ve paylaşın. Bazı insanlar sırlarını verirlerse onlara zarar vereceğini düşünüyor. Ama bu doğru değil. Sırlarınızı verirseniz, insanlar size güvenecek ve daha fazlası için size geri dönecekler.

112. Bir Fotoğraf İstemi Deneyin.

Unsplash’ta veya bu blog gönderisinde harika görüntüler bulun . Bazı resimlere bakın ve yazı fikrinize ilham vermek için kullanın. Bu yaratıcılık yaratan bir blog fikri.

113. Yazdığınız Yer.

Yazarların yazma yerlerini görmeyi çok seviyorum. Takipçileriniz bu yerlere çok fazla ilham verebilir.

İşyerinizi paylaşın. Sanatçılar diğer sanatçıların stüdyolarını paylaşmayı ve görmeyi severken, yazarlar diğer yazarların ofislerini görmeyi severler. Ofisinizin resimlerini de paylaşın!

Turkuaz bir yazı masanız varsa, kıskanabilirim. 🙂

114. Bloglamaya Neden Başladınız?

Bloglamaya başlamanıza neden olan şeyi paylaşın.

115. Kimse Hakkında Bilmediğiniz 15 Şey Nedir?

15 harika ve komik şey düşünün. Bu fikri, kimsenin işletmeniz veya ürününüz hakkında bilmediği 15 şey yazmak için de kullanabilirsiniz.

116. Takas-A-Roo Blog Yayını Yapıp Yapmadıklarını Görmek İçin Arkadaş Blogculara Ulaşın.

Onlar için bir yazı yazabilirseniz, sizin için bir konuk postası yazıp yazamayacaklarını görmek için onlarla iletişime geçin.

Hatırlamanız gereken bir şey: Diğer blogcular da sizin kadar içerik arıyor.

117. Bloglama Fikirlerinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Blog fikirleri bulma sürecinize bir blog yazısı yazın.

118. Sizi Blogcu Olarak Benzersiz Kılan Nedir?

Bir liste yapın ve daha sonra bu benzersiz özellikleri ve güçlü yönleri daha sık gösterebileceğiniz yollara odaklanın.

119. Size İlham Veren 5 Blogcu Kimdir?

Bu konuda bir yazı yazın.

120. Geçen Yıl Bloglama Kariyeriniz Nasıl Değişti?

Değişiklikleri, yolculukları ve istatistikleri paylaşın. Ayrıca, geçen yılın en iyi yayınlarını ve en iyi yorumları paylaşabilirsiniz. Bu, okuyucularınızı blogunuza çekmenin ve onlara teşekkür etmenin harika bir yoludur!

121. Bir Dizi Mesaj Ayarlayın.

Benzer bir konu hakkında konuşan veya daha uzun bir fikre devam eden birkaç yayınınız olsun.

122. Ekibiniz Var mı? Eğer öyleyse, onları nasıl buldun?

Ekibinizi nasıl bulduğunuzu paylaşın. İşe alım süreci var mıydı? Yoksa onları bir dış kaynak web sitesinde mi buldunuz?

123. Tweet’e Daha Uzun Formda Cevap Verin.

Tüm düşüncelerinizi 140 karaktere sığdırmak zor olabilir. Bir tweet’ten aldığınız fikri alın ve bunu blogunuzda yayın formatında paylaşın.

124. Kitap İncelemesi Yapın.

Nişinizde harika kitaplar okudunuz mu? Eğer öyleyse, neden kitap üzerine bir tür kitap incelemesi yapmıyorsunuz?

Kitaptan izleyicilerinize yardımcı olacağını düşündüğünüz en büyük derslerden bazılarını alın. Ayrıca, yorumunuzu onlarla paylaşmak için kitabın yazarına ulaşmayı da düşünün. Yazarlar, insanlar kitapları hakkında konuşmak için onlarla iletişime geçtiklerinde bunu severler. Yazılarının hayatınızı etkilediğini kim bilmek istemez ki?Diğer Blog Fikirleri’ni seçin.

Yazma Süreci Hakkında Blog Fikirleri

125. Hangi Anahtar Kelimeler Sitenize En Fazla Trafiği Getirir? Bu Verileri Bu Konular Üzerine Daha Fazla Yazmak İçin Kullanın

En popüler blog yayınlarınız gibi daha fazla içerik oluşturmak mantıklı. Ezmenize ve en iyi içeriğinizden yeni blog fikirleri almanıza yardımcı olan anahtar kelimeleri anlamak için Moz gibi bir araç kullanın .

126. En İyi Blog Yazılarınızı Paylaştığınız Bir Yazı Yazın.

Okuyucularınızı en iyi yayınlarınız hakkında heyecanlandırmak için eğlenceli bir yol oluşturun. Onları özel yapmak için başka ne yapabilirsiniz?

127. Blog Hop’a, Blog Toplamaya veya Karnaval Çevrimiçi’ye Katılın.

Bir blog şeridine, blog topluluğuna veya bir karnavala katıldığınızda, bir konuyla ilgili bir blog yazısı yazmanız gerekir. Genellikle blog hop’ını barındıran veya karnaval kuracak blogcunun kapsayıcı bir teması olacaktır. Ve sonra ilgili bir konuyla bunun hakkında bir şeyler yazmanız gerekecek.

128. Yazarınızın Kurallarını Yazınız.

Konuk yazarlara sahip olmak blogunuzu içerikle doldurmanın harika bir yoludur. Sadece doğru yolda gittiğinizden emin olmak istiyorsunuz. Blogunuza bir dergi gibi davranın ve satış konuşmasını isteyin.

Yazarınızın Yönergeleri Nasıl Oluşturulur:

 1. Satış konuşması yönergeleri: Yazarların sahalarına ne koymasını istiyorsunuz? Sahalarına evet demek için onlardan ne görmeniz gerekiyor?) Genellikle size söyleyecekleri makalenin 250-500 kelimesini sormanızı öneririm. Bu, bir adımı kabul etmeden önce yazılarının iyi olup olmadığını görmenize yardımcı olacaktır.
 2. Sahada göndermeleri gereken diğer şeyler: Blog URL’leri, sosyal bağlantıları ve birkaç yazı örneği.
 3. Konuk yazma sürecinin nasıl yürüdüğünü düzenleyin, böylece yazar size nasıl yaklaşacağınızı ve tüm süreç hakkında ne bekleyeceğini bilecektir.
 4. Yayınlarınız için istediğiniz minimum-maksimum uzunluğu unutmayın.

129. Nişinizde Yararlı Amazon Kindle Kitaplarının Ana Listesini Yaratın.

Orada ücretsiz e-kitap söz konusu olduğunda, bir ton var.

Kendi kendine yayıncılık yazarlar için birçok kapı açtı, ancak aynı zamanda pek de iyi olmayan şeyler için de yayın kapılarını genişçe açtı. Bu, bir kişinin aslında ücretsiz olan “iyi” işlem yapılabilir e-kitapları bulmasını zorlaştırır.

Bulduğunuz iyi ücretsiz e-kitapların bir liste yayınını bir araya getirin.

130. Daha Önce Yazmadığınız Bir Şey Yazın.

Sadece blog yazıları mı yazıyorsunuz?

Hiç farklı bir şey yazmayı düşündünüz mü? Şarkı sözleri, kısa bir hikaye, şiir ve hatta kısa bir senaryo yazmayı düşünün ve ardından blogunuzda paylaşın.

Farklı yazı biçimlerinde oynamak sizi daha güçlü bir yazar yapacaktır.

131. Kapsamlı Bir Kılavuz Postası Yapın.

Belirli bir konuda kapsamlı bir rehber yapın. Okuyucularınıza “nasıl yayınlanacağını” veya hangi konuyu seçmeye karar verdiğinizi yazma giriş ve çıkışını öğretin. Ayrıca işlem yapılabilir hale getirmeyi de unutmayın.

132. Bir Anı Postası Yazın.

Hayatınızda veya işinizde etkili biri öldü mü? Anısına bir blog yazısı yazın. Onlardan öğrendiklerinizi ve hayatınızı, blogunuzu ve / veya işinizi nasıl etkilediğini paylaşın.

133. ____ ‘dan bir “Liste” oluşturun.

Bir liste yazısı yazın. Liste yayınları, daha popüler blog yayınlarından bazılarıdır.

134. Çevrimiçi Araçların Bir Listesini Oluşturun.

Herhangi bir çevrimiçi araç kullanıyor musunuz? Öyleyse, bulduğunuz ve kullandığınız en yararlı araçların bir listesini yazın.

135. Nasıl _____________ (Boşluğu Doldur) hakkında bir kontrol listesi yazın.

Kısa bir süre önce CoSchedule blogunda bir kontrol listesi olan bir yayın yayınladık . Bunlar eğlenceli yazılardır. Bir kontrol listesi biçiminde bir şeyler yapma sürecinde okuyucularınızı gezmeniz yeterlidir.

136. AZ Gönderi.

Blogcuların bazı konularda AZ yayınları yaptıkları yayınları hiç gördünüz mü? Bunu blog fikirleri için kullanmanın birkaç yolu vardır.

İlk olarak, AZ’den bir liste içeren bir gönderi yazabilir ve daha sonra bu harfle başlayan kelimeleri listeleyebilirsiniz. Veya her harf için bir blog yazısı yazabilirsiniz. Alfabeyi bir kez okuduktan sonra bir sürü blog fikri olurdu.

137. 100 Şey …

Sevdiğiniz 100, sevdiğiniz 100 veya yemin ettiğiniz 100 araç.

Blog İçeriğini Yeniden Düzenleme Fikirleri

138. Kitlenize teşekkür edin ve onlara Müthiş Olmaları İçin Özel Bir Şey Verin.

Okuyucularınıza teşekkür ederiz. Blog yayınlarınızı okuyorlar, bu yüzden onlara teşekkür edin. Harika oldukları için kendilerine özel bir şey verin. Blogunuzda her yazıyı okuduklarında kesinlikle “Benim için ne var?” Diye düşünecekler. Bu, yeni blog fikirleri bulduğunuzda aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.

139. Ücretsiz Blog’unuza En İyi Blog Yazılarınızı Koyunuz.

Belirli bir konuyu kapsayan çok sayıda blog yayınınız var mı? Öyleyse, bunları tek bir belgede derleyin. Bir tasarımcıdan Behance veya Dribbble ile serin bir kapak  yapmasını isteyin ya da sadece Canva ile kendinizinkini yapın .

Kitapla işiniz bittiğinde, e-kitapta derlediğiniz tüm yayınlardan bazı harika ipuçları içeren başka bir yazı yazın. Buraya, insanların kitaba kaydolabilecekleri bir harekete geçirici mesaj koyun ve bu e-posta listesini büyütün .

140. El Yazısı Bir Mektup Yazın veya Paylaşılacak Bir Şey Eskiz.

Bir blog yazısı yazın ve ardından blog yayınınızdan birkaç alıntıyı elle yazın. Tara ve ardından yayınlarına yükle. Bu, blog yayınınıza yeni bir reklam öğesi katacaktır.

141. İnsanların Sesini Duymasına İzin Verin.

Yazılarınızı indirilebilir ses mp3 dosyalarına dönüştürün. Bu, benzersiz olmanın eğlenceli bir yoludur, çünkü insanlar bazen bir ton bilgiyi okumaktan bıkarlar. Bunun yerine yayınınızı dinleyebilecekleri bir ses alanına sahip olmayı düşünün.

Social Media Examiner gibi büyük bloglar, Blubrry Powerpress adlı bir araç kullanarak en başarılı gönderileri için  bunu yapıyor .

142. Canlı Blog Bir Konferans.

Bir oturuma katılın ve konuşmacının söylediği her şeyi yazın. Blogunuza gönderin.

Katılımcının bulabilmesi için etkinlik hashtag’ini kullanarak yayınınızı sosyal medyada paylaşın .

143. Kendi Web Seminerinizi Barındırın.

Eski bir blog yazısı alın ve bir web semineri hazırlayın. Ardından yeni bir yazı yazın ve ardından web seminerinizi pazarlayın.

144. Okuyucularınızın Sahip Olmak Üzerinden Şablonlar veya İndirmeler Var mı?

Şimdi bunları yazıp serbestçe paylaşın veya e-posta aboneleri toplamak için kullanın .

Blog yayınlarınızda bulunan içeriği bir tür indirmeye dönüştürmeyi düşünün. Bu bir rehber, bir çalışma sayfası, hatta bir video kursu olabilir mi?

Oluşturabileceğiniz şeyler hakkında harika fikirler için Kaynak Kütüphanemize göz atın .

145. Bir Ay Boyunca Vlog Yapmayı Deneyin.

Vlogging, yeni içerik oluşturmak veya eski içeriği yeni bir şeye yeniden şekillendirmek için harika bir yöntemdir. Eski bir yayını bir vlog haline getirmek istiyorsanız, yayınınızı gözden geçirin ve kitlenizin çözmek istedikleri sorunu çözmelerine yardımcı olacak ana konuları seçin.

Sonra komut dosyası olarak yazın. Bir ton pratik yap. Kendinizi kaydedin ve düzenleyin. İşiniz bittiğinde kitlenizle paylaşın.

Vlog için ipuçları:

 1. Senaryonuzu gerçek bir yazıdan daha çok anahat olarak yazın. Cümleleri daha uzun değil, daha kısa tutun, böylece daha kolay okunur.
 2. Googly zanaat gözlerini bilgisayar video kaydedicinizin her iki tarafına (bilgisayarınızı kullanıyorsanız) koyun, böylece kitlenizle göz teması kurmaya devam edin. Bir izleyici olarak, her zaman uzağa bakan veya yanlış yöne bakan bir konuşmacıyı izlemek dikkat dağıtıcı olabilir.

146. Canlı Bir Atölye Çalıştırın.

Ele alacağınız konu hakkında eyleme geçirilebilir bir yazı yazın. Atölyede ele almak istediğiniz her şeyi kapsamayın, ancak bu kursa kaydolmak istemelerini sağlayacak harika bir şey paylaşın. İndirilebilir bir içeriğe sahip olmaları da kaydolmalarına gerçekten yardımcı olur. Hepimiz bedava şeyleri gerçekten seviyoruz

Akılda Tutulması Gerekenler:

 1. Ne tür bir atölyeye ev sahipliği yapmak istiyorsunuz? (Şahsen? Online mı? Buluşma mı?)
 2. Ele almak istediğiniz farklı konularda beyin fırtınası yapın. Daha önce yazmış olduğunuz bir gönderi bile alabilirsiniz. Önemli noktaları ele alın ve onlar hakkında işlem yapılabilir ipuçlarını ele alın.
 3. Notlarınızı bir taslak gibi yazın. Cümlelerinizi kısa tutun, böylece notlarınıza baktığınızda odaklanmak daha kolaydır.
 4. İnsanların sizi anlaması için yeterince yavaş konuşun.

147. En İyi Performans Gösteren Bazı Yazılarınız için Infographics Oluşturun ve Paylaşın

Infographics, blog yayınlarınızı biraz daha renkli ve taranabilir yapmak için çok eğlencelidir. Bunları burada yapma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz . Sosyal medyada paylaşın. Pinterest infographics seviyor.

148. Hızlı Başvuru Kılavuzu Oluşturma

Buna hile sayfası da diyebilirsiniz. Bunu, kitlenizin testi geçmesine yardımcı olacak ticaretin ipuçlarını ve püf noktalarını doldurun.

149. Geçmişte Bloglama Hataları Yaptınız mı?

Herhangi bir blog hatası yaptınız mı? Tüm hataların bir listesini yapın. Yapılmaması gereken harika bir yazı olurdu.

Gıda Blogcuları İçin Harika Fikirler

150. Nişinizle İlgili Bir Tarif Yapınız.

Bu fikir sizden yemek yapmanızı ve nişiniz hakkında konuşmanızı isterse … harika! Bir yazı yazmanın ve bir tarif getirmenin birçok yolu vardır.

Denenecek Birkaç Fikir:

 • Nişinizde başarı için bir tarif yapın.
 • Bir tarif ve yiyecek resimlerini paylaşın ve kariyerinizde veya nişinizde bir şeyle ilişkilendirin.

151. Bölgesel Bir Tarif Paylaşın

Bölgenizde popüler olan herhangi bir yiyecek türü var mı? Herkesin tadını çıkarabilmesi için bir tarif paylaşın!

152. Mutfağınızı Gösterin

İnsanlar başkalarının nasıl çalıştığını görmeyi sever. Büyüyü nerede yaptığınızı gösterin.

153. Çanak Tarihi Hakkında Konuşma

Tarihçi başlığınızı giyin ve popüler bir yiyecek veya tarifin tarihine girin.

154. Popüler Bir Şefle Röportaj

Yemek nişinizdeki okuyucuların baktığı şefler var mı? Blogunuz için röportaj yapıp yapmayacaklarına bakın.

155. Aşama Tekniğini Adım Adım Açıklayın

Sebzeleri zarlamak için en iyi yol gibi basit bir şey bile olabilir.

156. Paylaşmaya Nasıl Başladınız

Bir yemek günlüğü başlatmaya neyin motive edildiğine dair kendi hikayenizle diğerlerine ilham verin.

157. Sağlıksız Gıdaların Sağlıklı Değişimleri Hakkında Yazın

Hepimiz abur cubur severiz. Ancak, insanlar olumsuz yan etkileri olmadan bu şeylere sahip olabilirlerse ne olur?

158. Yeni Bir Şey Deneyin (Ve Bununla İlgili Düşüncelerinizi Yazın)

Gıda, tüm yeni tatlar keşfetmekle ilgilidir. Daha önce hiç sahip olmadığınız bir şeyi deneyin ve düşüncelerinizi paylaşın.

159. Yemek Kitabı İnceleme

İlgilendiğiniz yeni yemek kitapları var mı? Bir yorum yazın (ve hatta bir hediyeye ev sahipliği yapabilir ve okuyucuya ücretsiz bir kopya bile gönderebilirsiniz).

160. Popüler Restoran Yemek Tarifleri Nasıl Kopyalanır

İnsanlar yemek yemeyi sever. En sevdikleri restoran tariflerini evde daha uygun bir şekilde nasıl kopyalayacaklarını bilmek daha da fazla seveceklerdi.

161. Pişirme Ürünleri veya Gereç Markalarını Karşılaştırma

Hangi pişirme araçları en iyisidir? Okuyucularınızın kullanması gerektiğini düşündüğünüzü paylaşın.

162. Başarısız Yemek Pişirme Hakkında Bir Hikaye Paylaşın

Hepimiz zaman zaman başarısız oluruz. Bazen, diğer insanların yanlış adımlarını okumak, kendi hatalarımız hakkında daha iyi hissetmemize yardımcı olabilir. Ve bazen hatalarınızı paylaşmak, bu deneyimlerden ne öğrendiğinizi görmenize yardımcı olabilir.

Güzellik Blog Yazı Fikirleri

163. Güzellik Dergilerinde Başlık Fikirleri Arayın.

Dürüst !!!

Örnek: Katil Kokteyl: Popüler Bir İçecek Uykunuzda Sizi Nasıl Öldürebilir (Katil İçerik Pazarlama Kokteyli ile Değiştirin: ______ Uykunuzda Blogunuzu Nasıl Öldürebilir)

Ya da böyle bir şey. Başlık analizöründe kontrol ettiğinizden emin olun .

164. Cilt Bakımı Rutininizi Paylaşın

Sabah rutininiz nasıl görünüyor?

165. Favori Güzellik Ürününüz Hakkında Konuşun

İnsanların da satın alabileceği bağlantılar eklediğinizden emin olun. Üreticinin üzerinde video varsa, bunları da kolayca gömebilirsiniz.

166. Hangi Ürünlerle Seyahat Ediyorsunuz?

Seyahat çantanızı boşaltın ve her parçanın neden bulunduğunu açıklayın. Ardından, okuyucularınıza bu öğelerin nerede bulunacağını gösterin.

167. Okuyucular Bütçeyi Nasıl Güzelleştirebilir?

Okuyucularınızın paradan tasarruf etmesine yardımcı olmak, değer katmanın harika bir yoludur. Düşünmek:

 • Fırsatlar ve indirimler sunan sitenin bağlantılarını paylaşma.
 • Güzellik malzemelerinin daha uzun süre dayanması için okuyucu ipuçlarını yayınlamak

168. Bir Trend Hakkında Yazma

Şu anda sosyal medyada popüler olan nedir? Okuyucularınıza en son trendleri ve bu stilleri nasıl kopyalayacağınızı anlatan bir blog yazısı yazın.

169. İki Farklı Markayı Karşılaştırın

Hangi ürün en iyisidir? İki popüler ürünü karşılaştırın ve kendi sonucunuzu verin.

Fotoğraf Blog Fikirleri

170. Yeni Bir Yerlere Git

İnsanlar ilginç yerlerden fotoğrafları görmeyi severler ve seyahat yaratıcılığı tetiklemeye yardımcı olabilir.

171. Tatilinizi Çekin

Muhtemelen kameranızı zaten getirdiniz, neden fotoğraflarınızı paylaşmıyorsunuz?

172. Eşyalarınızı Gösterin

Fotoğrafçılar başkalarının neyi çektiğini görmeyi sever. Kamera çantanızda sakladığınız her şeyin bir vites dökümünü paylaşın.

173. Nişinizde Yeni Müşteriler Nasıl Alabilirsiniz

Müşteri kazanmada biraz başarılı olduysanız, yeni iş çekmek için kullandığınız işlemi paylaşın.

174. Bir Etkinlikten Fotoğraf Paylaşma

İlgi çekici bir fotoğraf serisi ile kitlenizi oradaymış gibi hissettirin.

175. Fotoğraf Tekniğini Açıklar

Basit “nasıl yapılır” içeriği genellikle başarılı olur. Uygun bir f-stop ayarından düzgün çerçeveleme çekimlerine kadar paylaşabileceğiniz tonlarca teknik vardır.

176. Düzenleme İpuçları ile Nasıl Yapılır Gönderi Yazın

Photoshop, Lightroom veya diğer fotoğraf yazılımlarıyla okuyucularınıza belirli bir şeyin nasıl yapılacağını gösterin.

177. En İyi Aydınlatma İpucunuzu Paylaşın

Fotoğrafçılık, iyi bir aydınlatma elde etmektir. Bunu nasıl yapıyorsun?

178. Fotoğrafın İş Yüzü

Fotoğrafçılar her zaman elektronik tablolar ve evraklarla uğraşmayı sevmezler. Bunu nasıl kolaylaştırdığınızı gösterin.

179. Başlangıç ​​Kılavuzu Oluşturma

Yeni insanlar her gün ilk kez kamera alıyor. Birçoğu ipuçları ve tavsiyeler aramaya gider. Nasıl başladığınızı paylaşarak onlara yardım edin.

180. Foto muhabirliğini deneyin

Bir fotoğrafın bin kelimeye bedel olduğunu söylüyorlar. Blogunuzdaki bir fotoğraf dizisiyle ne kadar güçlü bir hikaye anlatabileceğinizi hayal edin.

181. Bir Fotoğrafçı ile Konuşun

Sadece gemiye nasıl yaklaştıkları hakkında daha fazla bilgi edinmekle kalmayacak, aynı zamanda mülakat harika bir blog yazısı oluşturabilir.

182. Hizmetlerinizi Paylaşın

Bir fotoğrafçı olarak kitlenize tam olarak neler yapabileceğinizi satmaktan ve anlatmaktan korkmayın.

Yazarlar İçin Blog Fikirleri

183. Serbest Bir Bölüm Verin

Numuneniz iyi ise, geri kalanını okumak isteyeceklerdir. Bu ayrıca e-posta listenizi oluşturmanın harika bir yoludur.

184. Yazma İpucu Paylaşma

Bir blog yazısı yazın ve en iyi yazma ipuçlarınızı paylaşan bir sosyal kampanyayla tanıtın.

185. Bir Kitabı Nasıl Tanıttığını Açıklayın

Yazarlar her zaman en iyi pazarlamacılar değildir. Kendi kitabınızı tanıttıysanız, başkalarına da aynısını nasıl yapacağını öğrenmelerinde yardımcı olun.

186. Nasıl Ajan Aldınız?

Bir acenteye inmek her zaman kolay değildir. Bunu yaptıysanız (ve yol boyunca yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler), en iyi ipuçlarınızı sunun.

187. Yazım Sürecinizi Tanımlayın

Yazarlar diğer yazarların nasıl çalıştığını bilmek ister. Bir kitap veya kısa hikaye yazmaya başladığınızda, nasıl başlıyorsunuz ve onu tamamlamak için hangi adımları izliyorsunuz?

188. Rutinizi Paylaşın

Birçok yazar alışılmadık yazma rutinleriyle ünlüdür. Seninki nedir?

189. Bir Yazar Grubuna Ev Sahipliği Yapın (ve Blogunuzda Bahsedin)

Bölgenizde düzenli bir yazar grubu planlamak ve barındırmak için Meetup’ı kullanın . Ardından, blogunuzda bunun hakkında yazın.

Artık Blog Fikirleriniz Var

Vay be … bu çok fazla bilgiydi.

Ama şimdi birçok harika blog yayını doğuracak bol miktarda blog fikrine sahip olmak zorundasınız. Bu benzersiz blog fikirlerini kullandığınızda, hiç kimse harika içerik yazmanızı engelleyemez. Yanıp sönen imleç bile değil!

Şimdi git yaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir