Blogunuza 50.000 den Fazla Ziyaret Nasıl Elde Edilir

Birkaç hafta önce, Think Traffic okuyucusundan, “Bir ay önce yeni bir blog başlattım, belirli bir büyüme stratejisini göz önünde bulundurarak başladım ve ilk ayda 50 bin ziyaretçiye ulaştım. .”

İlgimi biraz bozduğunu söyleyebilirsin. 

Bu okuyucu PEEP Laja olduğu ConversionXL . Sitesine ziyaret çekmek için basit bir formül kullandı ve sadece “oraya çıkarmak” yerine bir lansman planı kullandı. Neden her yazı için sekiz saat harcadığını ve birinci ayda 40.000’den fazla benzersiz siteyi nasıl elde edebildiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Uzun, Kapsamlı Mesajlar Yazın

Araştırma içine hangi blog yayınları en bağlantılıdır bu şunları söyledi:

 • Uzunlar: 2700 – 3000 kelime arasında
 • Ekstra görsel içerik fazladan bağlantılar çeker: videolar, resimler ve listeler içeren yayınlar, düz bir yazıdan neredeyse 6 kat daha fazla bağlantı çeker.

Neil Patel, blog gönderisinin popülerliğini sağlamak için kanıt içeren ayrıntılı nasıl yapılır yazıları yazmanız gerektiğini ve yetkiyi aktarmanız gerektiğini söylüyor . Kontrol.

İlk stratejik kararım sadece kaynaklara ve harika görsellere çok sayıda bağlantı içeren uzun, iyi araştırılmış yazılar yazmaktı. Bu uzun yazıları okumayı iyi bir deneyim haline getirmek için okunabilirliğe odaklandım.

 • Yazı tipi boyutu 16 piksel, çünkü tarayıcılarımız bunun için yapılmıştı. Bir web sayfasındaki bu yazı tipi, metnin ortalama bir kağıt kitapta görünme şekline eşittir.
 • Yeterli beyaz alan sağlamak için 24px satır yüksekliği.
 • Georgia yazı tipini kullanıyorum çünkü güzel ve özellikle bilgisayar ekranları için tasarlandı. Serif yazı tiplerinin okunmasının daha zor olduğunu söyleyen insanlar sadece cahildir . Tüm standart web yazı tipleri hemen hemen eşittir.
 • Her 4-5 satırda bir yeni paragraf. Paragraflar arasında boş satır. Birçok alt başlık.

Corbett ‘ destansı bok yaz ‘ diyor . Etrafında bir yol yok. Jackpot’u her seferinde vurmayacaksınız, ancak hedeflemelisiniz.

Yayınların bazılarının çekişine bakın (önceden mevcut kitle, ilişki yok, ad tanıma olmadan):

Tamam, ama kullanıcı geri bildirimi ne olacak?

2008’den beri blog yazdım ve bu kadar kısa sürede hiç bu kadar harika geri bildirim almadım.

Blogdaki yorumlar şöyle:

Veya Twitter’da blogdan bahsedenler:

Size gelecek için sadece bir ipucu verebilirsem, uzun, kapsamlı blog yazıları yazmak olurdu.

İçeriğinizi Dağıtın

Eğer dağıtımda yardımcı olmazsanız hiçbir destansı içerik size yardımcı olmaz. Kullanıcılar sitenizi yeniyse içeriğinizi kazara veya arama yoluyla bulamaz – birçok örnek olay  bunu göstermektedir.

Dağıtımda izlediğim 2 anahtar stratejim vardı.

1. Sosyal paylaşım

Zarella’nın Bulaşıcılık Hiyerarşisi’ni okudunuz mu? Malısın. İçeriğin sosyal paylaşımını belirsizleştirir ve birçok efsaneyi gerçek verilerle dağıtır.

Bulaşıcılık hiyerarşisinin kendisi şudur:

 1. Bir kişinin onu yayma şansı elde etmek için içeriğinize maruz kalması gerekir . Bu, sizi Twitter’da, Facebook’ta sayfanızın hayranlarını, e-posta listenizde vb. Takip etmeleri gerektiği anlamına gelir.
 2. Kişi , yaymadan önce belirli içeriğinizin farkında olmalıdır . Tweet’inizi okumak veya e-postanızı açmak zorundalar.
 3. Bu kişi , kişileriyle paylaşmak istemek için (genellikle içeriğin kendisinde) bir şey tarafından motive edilmelidir .

İçeriğimin yayıldığından emin olmak için modeli takip ettim.

İşte yaptım:

 1. Twitter’da yalnızca 2000 takipçim olduğu için, içeriğime daha fazla kişinin maruz kalması ve paylaşması için ek kanallara ihtiyacım vardı. Twitter ve FB hesabımdaki yayınları paylaşmanın yanı sıra, her yazımı Reddit , StumbleUpon ve Hacker News’a gönderdim . Sadece sözcüğü kendiniz yaymak için çok şey yapabilirsiniz, içerik kendi ağırlığını taşıyabilmelidir. Bir ton etkileyici, blog yayınlarımı bu kanallardan doğrudan ya da kelimeyi yayan başka biri aracılığıyla daha da fazla trafik getirerek aldı.
 2. Bazı insanlar yayınlarımı gördüler, okudular ve gerçekten iyi oldukları için hikayelerime oy verdiler. Bu, daha fazla insanın içerikten ve içeriklerin yayılmaya devam etmesinden haberdar olmasını sağladı.
 3. Kıçımı gerçekten yararlı mesajlar yazmak için çalıştığım için (posta başına 6 ila 8 saat), çok fazla değer sundular ve bu nedenle insanlar bunları paylaşmak için motive oldular.

Aynı zamanda ziyaretçileri aktif olarak abonelere dönüştürdüğümden emin oldum – tüm blog yayınlarına sosyal paylaşım düğmeleri ekledim, okuyucuları beni Twitter’da takip etmeye, e-posta listeme katılmaya veya rss özet akışına abone olmaya davet ettim. Oh evet – e-posta abonelerinin% 85’i pop-up aracılığıyla katıldı. İnsanlar onlardan nefret edebilir , ama etkili olduklarından eminler.

İçerik kesinlikle sosyal medyada yayılmanın anahtarıdır. Evet, bu kapsamlı yazıları yazmak zor bir iştir ve bir blog yazısı yazmak için 8 saat bulmak zor olabilir. Ama bence John Jantsch en iyisini söyledi :

Başarının sırrı, başkalarının yapmadığı şeyleri yapmaya istekli olmak ve onları çok uzun bir süre yapmaya hazır olmaktır.

Çoğu kişi bu 300 – 500 kelimelik kişisel fikir makalelerini yazmaya devam ediyor. Onlar için iyi. Senin için iyi. Sen daha iyi bilirsin.

2. İsimler, isimler, isimler

Aşağıdaki ifadelerin her ikisi de doğrudur:

 • Kimsenin kulağına en tatlı ses, kendi isminin sesidir.
 • Girişimciler, blog yazarları ve tweeter’lar (gerçekten) büyük egolara sahiptir.

Bunu hangi kitabı okuduğumu hatırlamıyorum, ancak endüstrinin geri kalanı yokuş aşağı olsa bile büyümeye devam eden yerel bir gazete örneği vardı. Onların sırrı? Adları adlandırma. Her gazeteye mümkün olduğunca çok isim (makaleler, sosyal etkinlikler yorumu vb.) Ekleyebileceklerinden emin olurlar – insanlar gazetede adlarını (veya yakın arkadaşlarının / aile üyelerinin adlarını) bulmak isterler ve bu nedenle satın alıyor. Parlak.

Aynı taktiği kullanmaya karar verdim ve bunun başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yayınlarımda bir ton insan ve şirkete referansta bulunduğumdan ve bağlantı kurduğumdan emin oldum ve sonra e-posta veya Twitter üzerinden bunu bilgilendireceğim. Belki blog hesabımda Twitter hesaplarında, bloglarında bahsettikleri zamanın yarısı ya da sadece beni öğrenecek ve blogumu veya Twitter’ımı takip etmeye başlayacaklar.

En iyi stratejiler takip ettiğiniz stratejilerdir.

Burada tarif ettiğim şey roket bilimi değil. Zaman ayırın ve yapmaya başlayın. Düşündüğünden daha eğlenceli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir