Amazon Ortak Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Online para kazanmak söz konusu olup, emrinizde bir çok seçenek olacak. Açıkçası, sadece gerekli için bir çevrimiçi iş türü seçmek oldukça ezici olabilir. Bloglar, niş siteler, serbest hizmetlerinizi satıyor ve devam ediyor. Ancak, Amazon Amazon Ortakları ortaklık modeline çekilmiştir

Bazı insanlar, Amazon bloglarına veya mevcut web sitelerine bir Amazon ortaklık stratejisinde öğeler eklemeye bile karar verirler. Gerçekten size kalmış. Bununla birlikte, bu yayını noktaya kadar tutmak için, bir Amazon bağlı sitesi nasıl sıfırdan oluşturulacağını göstereceğiz.

Eğer yerden bir iş almaya çalışırken ya düşünüyordum Eğer iş kurma , işte size fırsat. Kendi karlı Amazon satış ortağı web sitenizi başlatmak için bilmeniz gereken her şeyi ele alıyoruz.

Amazon Satış Ortağı Sitesi Oluşturmanın Yararları

İçeri girmeden önce bir Amazon satış ortağı sitesine neden başlamak istediğinizin özüne ulaşmak önemlidir. Başlamak için Amazon’un bağlı kuruluşlar için çok düşük bir ödemesi var ve genellikle% 1-3 civarında seyrediyor.

Ancak bunun sizi caydırmasına izin vermeyin. Size satabileceğiniz çok yüksek bilet öğeleri vardır, bu da size satış başına iyi bir gelir sağlar. Bazı durumlarda 100 $ / gün eşiğine geçmek için günde sadece 2-3 ürün satmanız gerekir.

Bununla birlikte, insanların bir Amazon ortaklık sitesi kurmaya karar vermelerinin birçok nedeni vardır, en yaygın olanları aşağıda listelenmiştir:

 • İnternet pazarlamacılığının iplerini başlatmak ve öğrenmek için harika bir yol haline getirmek, başlamak için nispeten kolaydır
 • Yaratılıştan kâra giden net bir yolu var
 • Amazon “çerezi”, tanıttığınız ürün dışında diğer ürünlerden gelir elde etmenizi sağlar
 • Amazon zaten yerleşik otorite, bu yüzden sonunda daha az “satış” var
 • Doğru ürünü seçerseniz çok sayıda fırsat var
 • İnceleme yayınları iyi trafik alabilir ve oluşturulması nispeten kolaydır
 • Eğer doğru niş seçerseniz bu siteleri ölçeklemek kolay olabilir
 • Uzun vadede iyi para kazanabilir

Bununla birlikte, farkında olmak isteyebileceğiniz bir Amazon bağlı kuruluş web sitesi kurmanın bazı dezavantajları da vardır.

 • Amazon komisyonları genellikle diğer satış ortağı programlarından daha düşüktür
 • İncelemeye yönelik içerik oluşturmak zamanla oldukça tekrarlanabilir
 • Bağlantı kurma ve sıralama zaman ve enerji gerektirir
 • Bugün Amazon niş sitelerinin uzun vadede etkili bir şekilde planlanması gerekiyor

Tutku Gerekli Bir Bileşen mi?

Bir web sitesi oluştururken aşağıdaki soru her zaman gelir: Ben gereken bir web sitesi oluşturmak Tutkulu olduğum ne? Bu cevaplanması zor bir soru, çünkü kesilmiş ve kuru bir cevabı yok. Tamamen gerçekten tutkulu olduğunuz şeylere bağlı.

Örneğin, tutkunuz sualtı sepeti dokuma ise, muhtemelen bağlı kuruluş ürünleri satarak gelir elde etmek için yeterince büyük bir pazar yok (yanlış olabilir). Öte yandan, köpekler hakkında tutkuluysanız ve en son high-end evcil hayvan aksesuarlarını satın almayı seviyorsanız, çalışabileceğiniz bir nişiniz olabilir.

Bir niş düşünürken uzun vadede yazma hakkında sakıncası olmaz bir alanda olduğundan emin olun. Ancak, aylarca banka hesabınıza para getirmeye başladığında, bir şey hakkında tutkulu olmanın genellikle kolay olduğunu unutmayın.

Aşağıda, iş hedefleriniz için en iyi nişi seçmeye başlamanıza yardımcı olacak bir niş keşif sürecine dalıyoruz.

Doğru Niş Nasıl Seçilir

Sitenizi oluşturmaya başlamadan önce, hedeflemek için bir niş seçmeniz gerekir. Güneşin altındaki her bir Amazon ürününü inceleyen bir site oluşturmak kimseyi işe yaramaz. Başarılı bir siteye sahip olmak için pazarınızı ve satacağınız ürünleri daraltmanız gerekir.

Bir Amazon bağlı sitesinin gerçekten çalışması için iki şeye ihtiyacınız olacak:

1. Katı Hedefli Trafik

Satış ortağı web sitenizin trafiğinin çoğu, ürünle ilgili aramalardan ve ürün incelemelerinden gelir. Genellikle, bunlar “Blendtec 570 vs Vitamix 5300” veya “yeşil çim biçme makinesi siyah ve decker” gibi daha uzun kuyruklu terimler olacaktır. Bu tür anahtar kelimelerden gelen trafik, arama yapan kişinin bir şey satın alma niyeti olduğundan çok hedeflenecektir.

Bu tür aramalar, kişinin bilinçli bir satın alma kararı verebilmesi için daha fazla bilgi aradığını gösterir.

“Bir ağaç evi nasıl yapılır” veya “ev yapımı kahve demliği” gibi anahtar kelimelerden (ilk araştırmanızda) kaçınmak en iyisidir, çünkü bunlar gibi anahtar kelimeler daha bilgilendiricidir ve doğrudan satışa dönüşmez. Ancak, bu tür anahtar kelimeleri genel içerik stratejinize nasıl dahil edebileceğinizi gösteriyoruz.

Başarılı bir siteye sahip olmak için gereken trafik miktarı, tanıtımını yaptığınız ürünlerin fiyatına ve sitenizin ziyaretçileri alıcılara ne oranda dönüştürdüğüne bağlı olacaktır. Bazen, çok karlı bir siteye sahip olmak için büyük miktarda trafiğe bile ihtiyacınız olmaz.

2. tanıtmak için bir Yüksek Fiyat Serisi Ürünleri

Öncelikle Amazon ürünlerini tanıtacaksanız, nispeten yüksek bir fiyat noktasına sahip bir dizi ürün seçmek önemlidir. Sonuçta, Amazon’daki komisyon çok düşük olduğu için 1-5 dolarlık ürünleri tanıtmaktan sağlam bir gelir elde etmek zor. Üst seviye cihazlar, mobilya, barbekü, karıştırıcılar ve meyve suları veya bisikletler gibi daha yüksek bir fiyat noktasına sahip ürünler, en az 50 $ ‘dan fazla satış yapabilir.

Ancak, tanıtmak istediğiniz yüksek kaliteli bir ürün serisi bulamazsanız, bunun sizi caydırmasına izin vermeyin. Hacim yeterince yüksekse daha ucuz ürünleri tanıtarak yine de iyi gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca Amazon aracılığıyla kitapları tanıtan ve hala iyi komisyonlar yapan bir örneği vurgulamaktayız.

Unutmayın, Amazon çerezi 24 saat boyunca aktif kalır. Böylece, bu süre içinde satın alınan tüm ürünler için bir satış komisyonu alırsınız.

Web Sitesi Niş Nasıl Doğrulanır

Sadece daha sonra rekabetin çok sert olduğunu veya web sitenizi sürdürmek için yeterli trafik olmadığını öğrenmek için bir niş seçmek istemezsiniz. Aşağıda nişiniz için toplam trafiği analiz etmenizi ve pazarın rekabet seviyesini belirlemenizi sağlayacak tekrarlanabilir bir süreci vurgulamaktayız.

1. Anahtar Kelime Araştırma

Nişlerimizi daraltma sürecine başlamak için güvenilir eski Google’ı kullanacağız. Şimdiye kadar zaten birkaç niş fikriniz olmalı.

Tohum Anahtar Kelimeleri için Google Arama’yı kullanın

Google’a gidin ve niş anahtar kelimelerinizi yazın. Bu örnek uğruna, üst düzey ızgaralar ve barbekülerin nişini kullanacağız.

İlk olarak, arama çubuğuna “yüksek kaliteli ızgaralar amazon” yazacağız. Bu bize inceleme ve tanıtım hakkında düşünebileceğimiz bir dizi ürün verecektir.

Öne çıkan ikinci ürün Weber Summit 7170001 Izgaradır.

Bu ürün yüksek bir fiyat noktasına sahiptir, nispeten küçük bir niştedir ve sağlam bir sayıda incelemeye sahiptir, bu da ürünün yüksek kalitede olduğu ve insanların zaten satın aldığı anlamına gelir.

Daha fazla araştırmaya değer bir dizi ürün bulana kadar nişinizde ürün bulmak için bu aramayı tekrarlayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Dağılımı için Google Anahtar Kelime Aracı’nı kullanın

Anahtar kelime araştırma aşaması için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanacağız. Başlamak için araca gidin ve henüz yapmadıysanız bir hesap oluşturun.

‘Araçlar’ı tıklayın. Anahtar kelime araştırma ana ekranına yönlendirilirsiniz. Ürünle alakalı anahtar kelimelerinizi, aşağıda gösterildiği gibi kutuya girin.

‘Fikir Al’ı tıklayın ve ardından’ Anahtar Kelime Fikirleri ‘sekmesine gidin. Bu, her bir anahtar kelimenin ayda aldığı arama hacmi hakkında bir fikir verecektir. Anahtar kelime hacmi inanılmaz derecede önemli değil. Biz sadece ayda en az birkaç satışa çevirecek kadar iyi bir hacim olduğundan emin olmak istiyoruz.

Gördüğünüz gibi, artık her bir ürünün rekabet düzeyini görmek için araştırabileceğimiz birkaç anahtar kelimemiz var. Bu pazardaki tüm anahtar kelimeler, oluşturduğumuz site türü için harika bir arama hacmine sahiptir.

2. Rekabet Analizi

Ürün adı anahtar kelimelerinden bazılarını alın ve bunları Google arama çubuğuna girin. Bu örnekte, anahtar kelime araştırmamızda bulduğumuz “weber summit s-470” anahtar kelimesini kullanacağız.

Bu terimin arama sonuçları bize birkaç Amazon listesi ve birkaç inceleme sitesi verdi. İlk sayfada Amazing Ribs adlı bir site var . Bu dikkatimi çekti, bu yüzden daha fazla araştırmaya karar verdim.

Bu site yetkili görünebilir, ancak ziyaretçiye gerçekten hitap etmez. Gördüğünüz gibi site bir ton reklam içeriyor ve iyi bir okuma deneyimi sağlamak için fazla bir şey yapmıyor. İçerik uzun, ama okumak da çok zor. Bu ürünü inceleyen ve daha iyi bir okuma deneyimi ve daha yüksek kalitede inceleme sağlayan bir site kolayca oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki adım, sayfanın geri bağlantı profilini kontrol etmektir.

Bu da iyi bir haber. Bu sayfada, tümü tek bir kaynaktan gösteren dört geri bağlantı vardır. Bu, kendi başınıza kolayca geçebileceğiniz bir şeydir.

İçeriği analiz ederken iki şeyi aklınızda tutmanız gerekir.

Sıralama İçeriğinin Kalitesi

Düşük kaliteli içeriğe sahip, yani kötü yazılmış, düşük kelime sayısına sahip ve aslında okuyucuya değer sağlamayan bir site varsa, bu iyi bir işarettir.

İçerik oluşturmaya daha fazla zaman harcamak daha kaliteli bir site oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Geri Bağlantıların Sayısı ve Alaka Düzeyi

İkinci gösterge, backlink profilidir. Alakalı olmayan kaynaklardan düşük sayıda geri bağlantısı olan bir site arıyoruz . Sitenin geri dönüşleri ne kadar çoksa, o kadar zorlanacaktır. Sitenin backlink profilini analiz etmek için M ajesticSEO gibi bir araç kullanın .

Bu işlemi ürün anahtar kelimeleriniz için tekrarlamaya devam edin, böylece nispeten düşük bir rekabet seviyesine sahip tanıtım yapmaya başlayabileceğiniz bir dizi ürününüz olduğundan emin olabilirsiniz.

WordPress ile Amazon Ortaklık Sitesi Nasıl Kurulur

Niş seçimi, anahtar kelime araştırması ve rekabet analizinin tüm ağır kaldırmasını yaptıktan sonra, sonunda sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yukarıdaki tüm adımları atlamamanız önemlidir.  Bir siteye aylar harcamaktan nefret edersiniz, sadece bunun hiç karlı olmayacağını öğrenmek için. Hiçbir şey için tüm bu zor iş. Amazon sitelerim için neden WordPress kullandığım hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

1. Bir Alan Adı Seçin

Bir alan adı seçerken , web sitenizin potansiyelini sınırlamayan yetkili bir alan adı seçmek istersiniz. Örneğin, topoutdoorgrillreviews.com iyi bir seçim gibi gelebilir, ancak daha sonra sadece açık hava ızgaraları hakkında yazmakla sınırlısınız. Theultimatebackyard.com gibi bir şey sitenizi daha yerleşik hale geldikçe sitenizi farklı nişlere genişletmenize izin verecektir.

Bu, alan adınızla gelecekte sınırlanmamanızı sağlamaya yardımcı olacaktır. Bugünün çevrimiçi başarısı tamamen uzun vadeli düşünmeyle ilgilidir.

Alan adınızı Namecheap ,  Hostgator  veya Bluehost  ve diğer birçok alan adı kayıt kuruluşundan tavsiye ettiğimiz bir dizi kaynaktan satın alabilirsiniz .

Biz GoDaddy’ye önermiyoruz .

Bu örnek uğruna, alan adınızı Namecheap’ten satın aldığınızı varsayacağız.

Alan adınızı satın aldığınızda, web barındırıcınıza yönlendirmeniz gerekir. Yani, bunu ayarlamadan önce hostinginizi satın almanız gerekir , ancak referans için buraya ekledik.

Gösterge Tablonuza gidin

NameCheap kontrol paneliniz, hizmetleri aracılığıyla satın aldığınız tüm alan adlarını gösterir. Ad sunucularını düzenleyeceğiz , böylece web barındırıcınıza işaret ediyorlar (aşağıda satın alındı).

Alan adınızın en sağındaki ‘Yönet’ düğmesini tıklayın. Bu, alanınızdaki tüm ilgili bilgileri getirir. ‘Ad sunucuları’ yazan yere gidin

‘Ad Sunucusu Ekle’yi tıklayın ve barındırma sağlayıcınızdan aldığınız ad sunucusu bilgilerini girin. Aşağıda gösterilene benzemelidir:

    1. İsim Sunucusu:     ns3097.hostgator.com

    2. Ad Sunucusu:     ns3098.hostgator.com

Bu, alan adınızı sunucularınıza yönlendirecektir.

2. Bir Web Host seçin

Sitenizin çalışması için gerekli olan tüm dosyaları barındırmaktan web barındırıcınız sorumludur. Bir web barındırma seçerken seçim için çeşitli seçenekler olacak. Bazıları büyük miktarda trafiğe sahip sitelere, bazıları ise özellikle WordPress sitelerine ev sahipliği yapacak . Burada barındırma seçeneklerinin ayrıntılı bir dökümünü sunuyoruz .

Yükleme boyunca size yol göstermek için, web sitesi barındırma için HostGator ile gitmeye karar verdiğinizi varsayacağız .

Eğer Amazon ortaklık sitesi kurmak HostGator’dan gitmeye karar verirseniz, o zaman a + hosting alabilirsiniz SERBEST alan adına gelen tarafından ayda sadece 3 $ için Hostgator bu bağlantıyı kullanarak .

Barındırma için kaydolduğunuzda, giriş kimlik bilgilerinizle birlikte size cPanel’e erişmenizi sağlayan bir e-posta gönderir.

Alan adınızı zaten barındırma hesabınızla ilişkilendirdiyseniz, bu adımı atlayabilirsiniz. Değilse, okumaya devam edin.

CPanel cihazınızın içinde ‘Alanlar’ bölümüne gidin ve ‘AddOn’ alan adını tıklayın.

Bu ekran açıldığında, yukarıda satın aldığınız alan adını girebilirsiniz. Yalnızca Yeni Etki Alanı Adı  ve Parola  kutularını girme konusunda endişelenmeniz gerekir .

‘Alan Ekle’yi tıklayın. Bu, alan adını barındırma hesabınızla ilişkilendirir. Bu yapıldıktan sonra nihayet WordPress’i yüklemeye başlayabiliriz.

3. WordPress’i yükleyin

Neyse ki, çoğu web barındırıcısı yeni sitenize WordPress’i yüklemeyi çok kolaylaştırır . Çoğu, tüm süreç boyunca size rehberlik eden tek tıklamayla bir yükleme sunar.

Bir kez daha aşağıdaki talimatlar HostGator hosting ile ilgilidir .

CPanel’inizde Yazılım ve Hizmetler’e gidin  ve ‘QuickInstall’ı tıklayın.

QuickInstall sayfasında, Popüler Yüklemeler’in altındaki sol kenar çubuğundaki WordPress bağlantısına gidin. Biraz aşağı kaydırdığınızda, aşağıdaki gibi görünen bir form görürsünüz.

Açılır listeden alan adınızı seçin. E-posta adresinizi, blogunuzun adını ve yönetici kullanıcısının adını girin (bu, giriş amacıyla kullanılacaktır). Ardından ‘WordPress’i Yükle’yi tıklayın.

Tamamlandığında, giriş bilgilerinizin formda verdiğiniz e-posta adresine gönderildiği bir e-posta alırsınız. Sonraki adımlar için ihtiyacınız olacağından bunu yakın tutun.

Amazon Affiliate WordPress Tema Önerileri

Yeni WordPress siteniz için bir tema seçtiğinizde, bağlı sitenize kolayca hitap eden bir tema isteyeceksiniz. Aşağıda, favori tema seçimlerimizden beşini ve temayı satın aldıktan veya indirdikten sonra nasıl yükleyebileceğinizi vurgulamaktayız.

1. Zeno

Bu tema tamamen Amazon pazarında ürün satmaya yöneliktir. Bu tema, birkaç dakika içinde bir satış ortağı sayfası oluşturmanıza ve yayınlamanıza olanak tanır. Temanın kontrol paneli, gerekli tüm bilgileri bir an önce tanıtmak ve almak için ilgili ürünleri kolayca aramanızı sağlar.

2.   REHub 

REHub, güzel bir ortaklık web sitesi oluşturmak için kolayca kullanılabilen çok amaçlı bir temadır. Bu tema, çok sayıda farklı içerik türü oluşturmak için kullanılabilen çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir.

Bu temayı, yayınlamaya basmadan önce yayının nasıl görüneceğini görmenizi sağlayan görsel bir besteci ile birlikte özelleştirilmesi de kolaydır.

3. Ortaklık Kurulu

Bu tema her türlü iştiraklere yöneliktir. Çok çeşitli ürünleri satmayı ve tanıtmayı çok kolaylaştırır. Affiliate Board ayrıca yerleşik izleme ve analiz yazılımı ile donatılmıştır. Bu, promosyon stratejiniz söz konusu olduğunda neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını kolayca görmenizi sağlar.

Açılış sayfaları, yetki blogları ve hatta web semineri sayfaları gibi çeşitli sayfa seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz .

4. Fiyat Karşılaştır

Price Compare, kolayca güzel inceleme ve karşılaştırma yazıları oluşturmaya gelince piyasadaki en şık temalardan biridir. Ağır özelliklere sahip ürünleri sergiliyorsanız, her inceleme için kolayca tablolar ve kaydırıcılar oluşturabilirsiniz.

Bu tema tamamen duyarlı ve kullanıcılarınızın ürünleri anında sürükleyip karşılaştırmasını sağlıyor. Bu tema, karşılaştırma odaklı bir web sitesi için harika bir kullanıcı deneyimi sağlar.

5. V2’yi yeniden düşünün

Bu tema doğada çok basit ve minimalist. Ayrıca, göze çarpan inceleme yayınları kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir inceleme özelliğine de sahiptir. Bu tema çok hızlı ve duyarlı, bu yüzden hızlı yüklenecek ve herhangi bir ekran boyutunda iyi görünecek.

Bu tema, ortaklık sitesi stiliniz için mükemmel bir tema olabilecek geleneksel web sitesi blog stiline sahiptir.

Yeni Temanızı Yükleme

Yeni temanızı yüklemek için “alaniniz.com/wp-admin” e giderek kontrol panelinize gidin. Yüklemenizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin, WordPress kontrol panelinize yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki resim gibi görünecektir.

İçeri girdikten sonra Görünüm> Temalar’a gidin . Temalar sayfasında ‘Yeni Ekle’yi, ardından’ Yükle’yi tıklayın. Buradan satın alma işleminizle birlikte gelen tema dosyalarını yükleyebilirsiniz. Genellikle ‘adınız.zip’ gibi bir başlıklı bir .zip dosyası olur.

WordPress Eklentileri Olmalıdır

Web sitenize çeşitli şekillerde fayda sağlayacak bir dizi WordPress eklentisi vardır. Kelimenin tam anlamıyla seçim yapabileceğiniz binlerce eklenti var. Neyse ki, sitenizin düzgün çalışması için bu kadarına ihtiyacınız yok. Aşağıda hem ücretsiz hem de ücretli favori eklentilerimizi vurgulamaktayız.

WordPress sitenize eklentiler yüklemek için Eklentiler> Yeni Ekle’ye gidin . Buradan indirilen eklentiyi yükleyebilir veya yüklenecek eklentileri arayabilirsiniz.

1. EasyAzon

Bu eklenti, WordPress yazı düzenleyicinizden kolayca Amazon satış ortağı bağlantıları oluşturmanıza olanak tanır. Bu çok büyük bir zaman kazandırıcı olabilir. Bu eklentinin Pro sürümü, görüntü tabanlı Amazon bağlantıları, harekete geçirici mesajlar ve tıklanabilir ürün bilgi blokları oluşturma yeteneği gibi bir dizi ek özellik içerir.

 Bu eklentinin Amazon niş siteleriniz için neler yapabileceğini gerçekten görmek için EasyAzon incelememe göz atın .

2. Yoast SEO

Yoast SEO, gelişmiş arama motoru sıralamaları için her içerik parçasını optimize etmenize yardımcı olacak çok sezgisel bir eklentidir . SEO hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile bu eklenti başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir ve hatta her yazıyı geliştirmek için öneriler sunar.

3. WP İncelemesi

WP Review, inceleme yayınlarınıza başka bir derinlik katmanı ekler. Bu eklenti ile çeşitli ürün özellikleri için bir inceleme sistemi oluşturabilirsiniz. Bu eklentinin kullanımı da çok kolaydır ve çok hızlı bir şekilde zarif bir inceleme sistemi oluşturmanızı sağlayacaktır.

4. Güzel Bağlantı

Pretty Link, bağlantılarınızı gizlemeye yardımcı olur, böylece daha az spam görünürler. Örneğin, “amazon.com/product-one/76/dprertet4454354rwefsrer43545” gibi görünen bir bağlantınız varsa, insanların bu bağlantıyı tıklama olasılığı daha düşüktür. Bu eklenti ile bu bağlantıyı “siteniz.com/go/product-one” gibi bir şeye dönüştürebilirsiniz. Bu eklenti ayrıca veri ve izleme bilgileri sağlar.

5. W3 Toplam Önbellek

Daha hızlı siteler daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve hatta arama motorlarında daha iyi performans gösterir. Önbellek eklentileri web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bir ton içerik ve medya içeren büyük bir siteniz olduğunda, web sitenizin tıkanması ve çok daha yavaş performans göstermesi kolaydır.

Katı Amazon Ortaklık İçeriği Nasıl Oluşturulur

Amazon satış ortağı siteniz yalnızca içeriğiniz kadar iyidir. İlk araştırmanızdan hatırlarsanız, bir nişi devralabileceğimizin göstergelerinden biri, rakip bir sitenin düşük kaliteli içeriğe sahip olmasıydı. Aşağıda, sitenizi doldurmak için kullanacağınız dört yaygın içerik türü hakkında bilgi edineceksiniz.

1. Derinlemesine İnceleme Yazısı

Ürünleri tanıtmak için oluşturacağınız en sık içeriklerden biri derinlemesine inceleme yayınlarıdır. Ziyaretçilerinizi Amazon’a gitmeye ikna etmek için esasen bir satış kopyası olarak hareket ettikleri için bu yayınlara çok zaman harcamalısınız.

Bu yazı, alıcıya bilinçli bir satın alma kararı vermek için ürün hakkında bilmeleri gereken her şeyi sağlayacaktır. Aşağıdaki her yazıda eklemek isteyeceğiniz birkaç içerik sunuyoruz:

 1. Yolculuklarına bağlanın ve bu ürünün hangi acı noktalarını gidereceğini söyleyin
 2. Ürün itirazlarına cevap verin
 3. Her ürün özelliğinin avantajlarını vurgulayın
 4. Amazon ürün açıklamasının kapsamadığı bilgileri bulma
 5. Ürünün dezavantajlarından bahsedin
 6. Son kararınızı verin ve ürünü nereden satın alacaklarını söyleyin (satış ortağı bağlantınız üzerinden)

2. Karşılaştırma Postası

Bir karşılaştırma postası için genellikle nişinizdeki en çok satan iki veya daha fazla ürünü karşılaştırır ve karşılaştırırsınız. Amacınız bir ürünün en üstte ortaya çıkması bile olmayabilir, bunun yerine her bir ürünün farklı kişiler için nasıl daha uygun olduğunu göstermek olabilir.

Bu gönderiler için yukarıdaki inceleme gönderisinin aynı öğelerini ekleyeceksiniz, ancak iki ürün arasındaki farklılıkları ve belirli koşullar altında ürünün en iyi performansı gösterdiği dökümü de vurgulayacaksınız.

3. Nasıl Yapılır Postası

Yalnızca inceleme içeriği oluşturmanın yanı sıra, yalnızca hedef pazarınıza hizmet etmek için var olan yararlı yayınları yayınlamak yararlı olabilir. Örneğin, siteniz arka bahçe mobilyalarına adanmışsa, aşağıdakileri içeren konuları oluşturabilirsiniz:

 • 5 Harika 10 Dakikalık Barbekü Yemeği
 • 10 Aile Dostu Arka Bahçe Oyunları
 • Bir Arka Bahçe Cookout Barındırma Ultimate Guide
 • Yeni Bir Izgara Satın Alma Zamanı Ne Zaman Belirlenir

Bu tür içerikleri tamamen bilgilendirici olarak düşünün. Tek amacı, tanıttığınız ürünlerden bahsetmeden hedef pazarınıza hizmet etmektir.

4. Toplama ve Listicle Mesajları

Listicle gönderileri inanılmaz derecede popüler. Bunlar genellikle çok yaygın olarak paylaşıldığından, web sitenize çok fazla trafik getirme şansına sahiptir. Bu yayınlar aynı zamanda büyük kaynaklar olarak görülebilir, bu da arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmeye yardımcı olacak ilgili bağlantıları çekebilecekleri anlamına gelir.

Önceki örnekten devam etmek için, arka bahçe mobilyaları listesindeki bazı listicle yayınları şunlar olabilir:

 • Dünyanın En Korkunç 100 Patiosundan 100’ü
 • Mükemmel Arka Bahçe Yapan 50 Tasarım Uzmanı
 • 30 Barbekü Kralları Mükemmel Kebabı Nasıl Yapacağınızı Gösterir

Doğru Yapılmış Amazon Ortaklık Sitelerine Örnekler

Bu yazının çok fazla bilgi içerdiğini biliyorum, bu yüzden bu stratejiyi doğru yapan sitelerin gerçek hayattan bazı örneklerini görmek faydalı olabilir. Aşağıda, tamamen farklı sektörlerde bulunan başarılı Amazon satış ortağı sitelerine ilişkin üç örnek bulacaksınız.

1. Mutfak Bataryası Divas

Bu site yüzlerce farklı mutfak musluğunu inceler. Ayrıca, derinlemesine nasıl yapılır kılavuzları ve bir sürü faydalı içerik sağlar. İnceleme içerikleri, yıldızlı incelemeler ve yalnızca onlardan alabileceğiniz ürün ayrıntıları ile doldurulur.

2. Tıraş Makinemi Seç

Pick My Shaver, elektrikli tıraş makineleri hakkında derinlemesine incelemeler sunar. Bu, bağlı sitelerin hemen hemen her niş etrafında inşa edilebileceğini gösterir. İçeriği çok derindir ve karşılaştırma yazıları sunar, böylece sizin için doğru tıraş makinesini aldığınızdan emin olabilirsiniz.

3. Beyin Toplama

Bu siteyi örnek olarak eklemekte tereddüt ettim, çünkü bir Amazon bağlı kuruluş sitesinde biraz farklı bir şey. Ancak, oluşturabileceğiniz Amazon ortaklık sitesi türündeki çeşitliliği gösterir. Sadece kendi yaratıcılığınızla sınırlısınız.

Bu site, öncelikle bir ton satış ortağı geliri sağlamayacak olan kitapları tanıtır, ancak 24 saat içinde satın alınan diğer ürünler için de bir komisyon alırsınız.

Başarılı bir Amazon satış ortağı sitesi oluşturmak çok iş gerektirir. Ancak, yeni başlayan biri olsanız bile, çevrimiçi çalışmanın temellerini öğrenmek için harika bir yoldur. Yukarıdaki adımlar, kendi web sitenizi oluşturmaya başlamak için bilmeniz gereken her şeyi size verdi. Şimdi işe başlama zamanı! Unutmayın, başarı sadece tutarlı ve sürekli bir çaba ile gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir