Affiliate Marketing nedir

Satış ortağı ağının bir parçası olmak , şu anki gelirlerini artırmak isteyen hatta bloglarından para kazanmaya başlamak isteyen blogcular için mükemmel bir stratejidir . Bağlı kuruluş pazarlaması söz konusu olduğunda birkaç seçenek vardır ve bağlı kuruluş pazarlama sizin için işe yarayacak stratejiler vardır. Aşağıda size bağlı kuruluş pazarlamasının ne olduğunu, blog oluşturmada bağlı kuruluş pazarlama örneklerini, bağlı kuruluş stratejilerini ve katılmak için en iyi bağlı kuruluş ağlarından bazılarını öğreteceğim .

Peki, Affiliate Marketing Nedir?

Bağlı kuruluş pazarlaması için basit bir tanım:

Affiliate marketing, insanların çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir ve bazıları için kurulduktan sonra pasif bir gelir olabilir. Bir okuyucuyu veya ziyaretçileri bir işletmenin belirli ürün veya hizmetine yönlendirerek komisyon oluşturmak için bir işletmenin bir iş ile (çoğunlukla bir e-ticaret siteleri) ortak olduğu bir stratejidir. Ama bu gerçekten basit bir açıklama. Bağlı kuruluş pazarlama ile para kazanmada gerçekten başarılı olmak için biraz daha fazlası var.

Bloglama durumunda, bir blogcu seçilen bir şirketin bir satış ortağı ağı üzerinden veya doğrudan e-ticaret işinden bir iştiraki olacak ve bir blog yayınına, bu bağlı kuruluş ürün veya hizmetlerini okuyanlar.

İyi bir blog yazarı ve bağlı kuruluş, içeriği tanıtmak için bir dizi farklı pazarlama kanalından yararlanır.

Satış Ortaklığı Pazarlama Örnekleri ve Stratejileri

Blog yazarı olduğunuzda satış ortaklığı pazarlaması nasıl görünür? Bunun bir örneği, aslında bağlı olduğunuz şirketle ilgili bir gönderi oluşturmak olabilir veya ürünü veya hizmeti ilgili bir konuyla ilgili bir gönderiye ustaca dokunabilirsiniz.

Açık köklere gitmeye bir örnek? Diyelim ki bir gıda blogcusu ve satış işlemcilerinin bir üyesi olduğunuz şirketlerden biri. Bu mutfak robotu hakkında aşağıdakileri içeren bir yazı yazabilirsiniz:

 • Yararları
 • Yetenekleri
 • Mutfak robotunun kullanılabileceği tarifler
 • Maliyet
 • Bakım talimatları ve daha fazlası

Ardından, okuyucuyu doğrudan bir e-ticaret sitesinde veya platformda bu ürüne götürecek bir düğme, bağlantı veya banner reklam ekleyebilirsiniz ve bunlar önerilerinize göre sipariş verebilir. İşiniz potansiyel müşterileri satış ortağı programınızın teklifine göndermektir.

Daha ince bir yaklaşım benimsemek istiyorsanız, şirketinizden blog yayınınızla ilgili bir ürün veya hizmet ekleyin. Örneğin, bir şarap uzmanı olduğunuzu ve blogunuzun temelini oluşturduğunu varsayalım. Okuyucularınızı iyi bir Merlot şişesi açmaya ikna eden herhangi bir yayında veya neye sahip olduğunuzda, şarabı taze tutan kaliteli, kullanımı kolay bir şarap açacağı, şarap bardakları veya tıpalar için bir reklam yerleştirmek akıllıca olacaktır. .

Affiliate Marketing Kullanan Web Sitelerine Örnekler

Bazen “bağlı kuruluş pazarlaması” kavramını gerçekten anlamak için bağlı kuruluş pazarlamasında bazı başarı öyküleri görmek iyi bir fikirdir. Aşağıda, bağlı kuruluş pazarlamasıyla ayda binlerce dolar kazanan web sitelerinin bazı gerçek örneklerini ekledim.

HuffingtonPost.com

Birçok blogcu ayrıca, yazılarının daha geleneksel koleksiyonlarını yayınladı ve bu da çevrimiçi parçalarının herhangi birinde bazı bağlı kuruluş pazarlama fırsatlarına izin verdi. Özellikle, çevrimiçi perakendecilere bağlı kuruluş bağlantıları, bir yazarın makalelerinin veya blog gönderilerinin bir parçası olarak dahil edilebilir.

TopTenSelect.com

Bu popüler ürün inceleme sitesi, farklı Amazon ürünlerini inceler ve bunları karşılaştırma tabloları ve en iyi 10 liste halinde derler. Site, çoğunlukla bağlı kuruluş pazarlama programı Amazon Associates tarafından finanse ediliyor ve yalnızca bir pazarlama kanalından (Google) trafik kazanmaya çalışıyor. Sitedeki içerik kapsamlıdır ve kullanıcıya hangi ürünlerin paraya değeceği konusunda büyük tavsiyeler verir.

Dodoburd

Bir başka delicesine popüler hediye inceleme sitesi olan dodoburd, Google’dan organik olarak trafik kazanmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü bir Pinterest oyununa da sahiptir. Tüm yayınları Pinterest’te kullanılmak üzere optimize edilmiştir ve içerik kapsamlı ve iyi yazılmıştır. Büyük satış ortağı gelir büyümesini destekleyen içerik pazarlamasına harika bir örnek.

Affiliate Marketing ile Kaçınılması Gereken Şeyler

Bağlı kuruluş pazarlamasıyla, bir arkadaşınıza veya aile üyenize bir şeyler açıklamaya çalıştığınız gibi içerik oluşturmaya yaklaşmak en iyisidir. Bağlı olduğunuz bir şirketin ürün veya hizmetini sunarken veya okuyucularınızın alışkın olduğu tonu değiştirirken satış elemanı gibi yazmayın.

Evet, aslında bir şey satıyorsunuz, ancak blogunuzun aniden bir reklama dönüşmesi veya okuyucularınıza verebilecek bir ses alması gerekmiyor. Blogcular genellikle blogun konusu ile ilgili ürün veya hizmetin kendileri için nasıl yararlı olduğu hakkında konuşurlar.

Kaçınılması gereken başka bir şey de yazıda mantıklı olmayan veya yazı ile ilgili olmayan bir afiş veya düğme görüntülemek olacaktır. Blogunuzdaki görünümünün sorunsuz bir şekilde akması için ürün veya hizmetle ilgili bir ipucu verin.

Bu sitede, yalnızca küçük bir bağlantı metni bağlantısı olan belirli bir üründen yalnızca bir kez bahsettiğimiz ve ayda 1000 doların üzerinde kazanç sağlayan sayfalar var.

Üyeliğinizi Her Zaman Açıklayın 

Yasalara göre bir satış ortağı pazarlamacısı olarak, satış ortağı bağlantıları içeren tüm sayfalarda bir satış ortağı bildirim beyanınızın olması gerektiğini unutmayın. Bu, FTC’nin (Federal Ticaret Komisyonu) bir gereğidir. Kurallarını buradan kontrol edebilirsiniz .

Ortak Pazarlamacı Olarak Para Kazanmak

Bir ortaklık tam olarak nasıl para kazanıyor? İster inanın ister inanmayın, bağlı kuruluş pazarlama işi muhtemelen karşılaşabileceğiniz en kârlı şirketlerden biridir. Doğru şekilde kurun, çok kazançlı olabilir. Bir bağlı kuruluşun ödemesi, bağlı oldukları şirketteki bağlı kuruluş komisyonuna dayanır veya bir bağlı kuruluş pazarlama programı veya Shareasale veya Awin gibi bir ağ üzerinden ödenir . HTML kodunu reklamınızın görünmesini sağlayan blogunuza yerleştirdiğinizde, satmaya çalıştığınız ürünlerin düğmeleri, bağlantıları veya banner’ları benzersiz kullanıcı kimliğinizi içerir.

Kullanıcı bu reklamı / bağlantıyı / resmi tıkladığında ve ürünü satın almayı seçtiğinde, şirket, onları bu satın alma işlemine yönlendiren satış ortağı olduğunuz konusunda uyarılır. Bu nedenle, trafik ve yeni müşterilerin web sitelerine yönlendirilmesinden sorumlu olmak için şirketten bir komisyon alacaksınız.

Satmaya Çalıştığınız Ürünlere veya Hizmetlere Nasıl Trafik Alırsınız?

Çoğu acemi bağlı kuruluş pazarlamacısının 3 ay sonra vazgeçmelerinin ana nedenlerinden biri, bağlı kuruluş web sitelerine trafik oluşturamamalarıdır. Bu, çoğu pazarlamacının tarafında bir diken, ancak çaba koyarsanız kolayca çözülebilecek bir tane. Aşağıda, size bağlı kuruluş anlaşmalarına iyi hedeflenmiş trafik sağlayacak birkaç alanı ele aldım.

Harika içerikler oluşturun

Söylemekten daha kolay söylenebilir. Bu doğru. Gerçekten şaşırtıcı ve becerikli bir şey yaratmak, projeye zaman, çaba ve özveri gerektirir. Ama tekerleği yeniden icat etmek zorunda değilsiniz. Blog için kullanabileceğiniz harika içerik fikirlerine bir göz atın .

Yayınlarınızı ilgi çekici hale getirin ve okuyucuların dikkatini çekecek ve ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha fazla bilgi edinmek isteyen bir potansiyel müşteri sunun.

Etkili SEO tekniklerini uygulama

Herhangi bir blog gönderisinde olduğu gibi, iyi SEO stratejileri kullanmak ve arama motorlarından trafik çekmek kaliteli trafik için iyi bir kaynak olabilir .
Gökdelen tekniği, yalnızca doğal olarak daha fazla anahtar kelime yüklemek için değil, aynı zamanda web’deki en iyi ve en kapsamlı kaynak haline getirerek içeriğinize bağlantılar oluşturmak için harika bir yoldur. Online pazarlamada organik trafik oluşturmak için kullanılan yaygın bir taktiktir.

Gökdelen, belirli bir anahtar kelime için en iyi içeriği bulduğunuzda ve ardından kendi sürümünüzü oluşturduğunuzda, ancak orijinalinden daha iyi yaptığınız zamandır. Bu, rakiplerinizin parçasından eksik olabilecek alanları kapsayarak veya bu konuları genişleterek ve bu konu için nihai kaynak haline getirilerek yapılabilir.

Ücretli Trafik

Bağlı kuruluş pazarlamacılarının çoğu trafiklerini Facebook, Google Adwords ve diğer reklam ağları gibi platformlar üzerinden ödüyor. Benim için arama motorları ve sosyal medya üzerinden ücretsiz trafik almayı tercih ederim. Sosyal ağlarda bağlı kuruluş bağlantılarınızı tanıtırken dikkatli olun, çünkü birçoğu bağlı kuruluş tekliflerinize doğrudan bağlantılar yayınlama fikrinizi eğlendirmeyecektir. Sosyal trafiği sitenizdeki kendi açılış sayfanıza göndermek her zaman en iyisidir.

E-posta Listesi

Paranın listede olduğunu söylüyorlar. Abonelerin sağlam bir e-posta listesi oluşturmak, bağlı kuruluş pazarlama ve çevrimiçi pazarlamadan gelir elde etmenin kesin bir yoludur. İyi e-posta pazarlaması önemlidir. Bunu yapmak için insanları kaydolmaya çekmek için bazı e-posta listesi oluşturma fikirlerini harekete geçirmeniz gerekir . E-postaları karşılığında ücretsiz bir e-kitap gibi bir hediye oluşturmak gibi fikirler gerçekten iyi çalışıyor. Kitlenize güvendiğinizde, önerilerinizden satın almaya daha eğilimli olurlar. Bu, paranın satış ortağı satışlarından kaynaklandığı yerdir. Nişinizdeki diğer bağlı kuruluş pazarlamacılarına üstünlük sağladığı için e-posta pazarlamacılığına katılmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamıyorum.

Israr

Yukarı satış, satış elemanının, bir öğenin yükseltilmiş bir sürümünü almaya veya eklentileri satın almaya ikna ederek bir müşteri tarafından daha pahalı bir satın alma işlemini teşvik ettiği bir satış tekniğidir. Mutfak robotu örneğimizi hatırlıyor musunuz? Bu mutfak robotu muhtemelen en iyi aynı şirketin web sitesinden satın alınabilecek bir tarif kitabı ile kullanılabilir. Yukarı satış, bağlı bir pazarlamacının ekstra bağlı kuruluş satışları elde etmenin gizli silahıdır.

Satın alacağınız ürünleri tanıtın

Sattığınız bir şirket olduğunuz pahalı bir dağ bisikletine sıfır ilginiz var mı? Muhtemelen blog’unuzda yer almak istemezsiniz, çünkü okuyucuları (veya bu konudaki herhangi birini) tek bir kuruş harcarken yakalanmayacağınız bir şey satın almaları gerektiğine ikna etmek son derece zordur. Bir ürün hakkında tutkulu olduğunuzda veya en azından bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, bu okuyucularınıza gelir, onları etkileştirir ve satın almak için daha iyi koaksiyel hale getirir

Satış Ortaklığı Ağlarına Örnekler

Bir bağlı kuruluş ağına katılma konusunda birkaç seçenek vardır. Ayrıca, birkaçına katılmak akıllıca olacaktır, böylece hakkında yazmak için çeşitli ürün ve / veya hizmetlere ve çok sayıda bağlı komisyona sahip olursunuz.

İşte yıllar boyunca bana büyük faydası olan birkaç kişi:

Amazon Associates
Web’deki en eski bağlı kuruluş ağlarından biri olan Amazon ortakları, Amazon’un bugün olduğu canavar olmasının ana nedenlerinden biridir. Benim için iştirak geliri elde etmenin en kolay yolu buydu. Amazon.com veya .co.uk’ta görünen ürünleri gözden geçirerek para kazandığım sayısız Amazon niş sitesi oluşturdum.

Gerçekten kolayca bir Amazon üyesi olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • ShareASale
 • Awin
 • FlexOffers
 • MaxBounty
 • Clickbank
 • Commission Junction (şimdi bilindiği gibi CJ)

Bu satış ortağı ağları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , en iyi satış ortağı programlarını derinlemesine karşılaştırmamı kontrol etmek isteyebilirsiniz  .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir